Fortuna Puchar Polski: Pogoń gromi na Podhalu

• Data publikacji: 02.09.2020, 18:15

Piłkarze Pogoni Szczecin rozbili w Nowym Targu miejscowe Podhale, wygrywając aż - 5:0 i awansowali do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Faworytem meczu z III-ligowym NKP Podhalem Nowym Targ byli rzecz jasna, występujący w PKO Ekstraklasie "Portowcy". Już od pierwszych minut było widać na murawie różnicę kilku klas, a w siódmej minucie goście otworzyli wynik spotkania. Młody Kacper Smoliński dopadł do odbitej piłki, i nie zastanawiając się zbyt długo huknął wprost do siatki obok bezradnego Szukały. Dziesięć minut później było już - 2:0 dla Pogoni. Tym razem faulowany w polu karnym był Adrian Benedyczak, a "jedenastkę" na gola zamienił Michał Kucharczyk. Kolejny cios szczecinianie wyprowadzili po pół godzinie gry. Po rzucie rożnym główkował Mariusz Malec, ale nie czysto trafił w futbolówkę, lecz na jego szczęście z pomocą przyszedł Alexander Gorgon, pakując ją z bliska do siatki.

Po zmianie stron goście dokończyli dzieła zniszczenia. Dwukrotnie do bramki nowotarżan trafiał rezerwowy Kamil Drygas. Najpierw, wykorzystał drugi dziś dla swojego zespołu rzut karny, zaś dosłownie minutę potem wykończył akcję Steca z Cibickim.

NKP Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin 0:5 (0:3)

Bramki: 7' Smoliński, 17' (k.) Kucharczyk, 30' Gorgon, 81' (k.), 82' Drygas

NKP Podhale Nowy Targ: Szukała - Lepiarz (59' Mrówka), Lewiński, Nawrot, Potoniec (86' Misiura), Grunt (71' Burnat), Janiczak (86' Dudek), Tonia, Mizia (59' Witkowski), Mianowany, Wajsak

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Stec, Triantafyllopoulos (84' Balcewicz), Malec, Matynia (84' Mruk), Kucharczyk (68' Drygas), Dąbrowski, Smoliński, Gorgon (82' Starzycki), Cibicki, Benedyczak (68' Fornalczyk)

Żółte kartki: 16' Lewiński, 26' Janiczak

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)

.....

Pozostałe środowe wyniki:

KS Polonia Nysa 1:3 Górnik Łęczna

14' Mamis - 90' Krykun, 90+2', 90+4' Banaszak

Orlęta Radzyń Podlaski 0:2 Pogoń Siedlce

1', 70' Walków

.....

Pozostałe wyniki 1/32 finału:

Odra Opole 1:3 Lech Poznań

90+1' Bonecki - 14', 78' Satka, 88' Szymczak

GKS Bełchatów 1:6 Legia Warszawa

33' Hilbrycht - 12', 28', 68' Rosołek, 44' (sam.) Pawlik, 53' Wszołek, 59' Mladenović

Chrobry Głogów 1:2 Cracovia Kraków

80' Ilków-Gołąb - 90+1' Rapa, 118' Wdowiak

Resovia Rzeszów 0:4 Piast Gliwice

8' (k.) Parzyszek, 45+3' (k.) Steczyk, 89', 90+2' Pyrka

Ślęza Wrocław 2:1 Wigry Suwałki

14' (k.), 63' (k.) Pisarczuk - 53' (sam.) Olejniczak

Górnik Polkowice 0:5 Arka Gdynia

57' Da Silva, 59' Mazek, 66', 73' (k.) Letniowski, 89' Danch

Unia Skierniewice 0:4 Widzew Łódź

8' Tanżyna, 24' Ojamaa, 37' Prochownik, 81' Nowak

Garbarnia Kraków 1:0 GKS Katowice

56' Radwanek

Unia Janikowo 1:0 Zagłębie Sosnowiec

22' Garstka

Błękitni Stargard 3:4 k. Warta Poznań

53' Bochnak, 62' Polkowski, 65' Krawczun - 35' Jaroch, 77' Kuzimski, 85' Laskowski (Krawczun, Polkowski, Ostrowski, Niedojad, Bochnak, Ryk, Rajch - Kupczak, Laskowski, Kuzimski, Kieliba, Handzlik, Fiedosewicz, Rybicki)

Stomil Olsztyn 2:3 GKS Jastrzębie-Zdrój

15' Kovalonoks, 57' Szota - 10' Wolniewicz, 76', 90' Farid

Radomiak Radom 4:0 Miedź Legnica

20' (k.), 28' (k.), 66' Leandro, 51' Sokół

Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 Znicz Pruszków

33' Bochenek, 77' Szymański

Stal Rzeszów 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

33' Danielak

GKS Tychy 1:2 Wisła Płock

89' Szymura - 26' Sheridan, 51' (k.) Szwoch

Lechia Zielona Góra 1:4 Świt Skolwin

70' (sam.) Wojdak - 68' Nagamatsu, 80' Bil, 85' Filipowicz, 90' (sam.) Babij

ŁKS Łódź 3:2 k. Śląsk Wrocław

9' (k.) Dominguez, 120' Gryszkiewicz - 42' Pich, 94' Celeban (Wolski, Samu Corral, Dąbrowski, Sobociński - Sobota, Praszelik, Golla)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 Zagłębie Lubin

75' Drewnowski - 6' Żubrowski, 78' Bashkirov, 84' Bohar

Sandecja Nowy Sącz 0:3 Raków Częstochowa

8' (sam.) Basta, 21' Piątkowski, 72' (k.) Gutkovskis

Stal Stalowa Wola 0:4 Lechia Gdańsk

18' Fila, 23' Zwoliński, 52' Gajos, 68' Kałuziński

Jaguar Gdańsk 1:4 Puszcza Niepołomice

83' Sawicki - 16' Mikołajczyk, 29' (k.), 37' Stefanik, 63' Żytek

Pniówek Pawłowice Śląskie 2:3 Sokół Ostróda

53' Glenc, 60' Adamek - 32', 90+2' Ziółkowski, 86' Wolny

Górnik Zabrze 3:1 Jagiellonia Białystok

15' Nowak, 61' Jimenez, 66' Bochniewicz - 33' Puljić

Bytovia Bytów 0:4 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

20', 34' (k.), 36' (k.) Wlazło, 49' Śpiewak

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 Wisła Kraków

68' Majewski, 90+2' Stanisławski - 55' Chuca

Chojniczanka Chojnice 1:0 Olimpia Elbląg

40' (k.) Mikołajczak

Olimpia Grudziądz 2:0 Lech II Poznań

29' Janiak, 90+2' Gulczyński

Karpaty Krosno 0:2 Stal Mielec

58' Dadok, 76' Tomczyk

KKS Kalisz 0:3 wo. Korona Kielce