NBA: Houston Rockets jako ostatni z awansem

• Data publikacji: 03.09.2020, 09:47

Znamy już wszystkie zespoły, które awansowały do półfinałów konferencji ligi NBA. Jako ostatni uczynili to Houston Rockets, którzy w emocjonującym siódmym meczu pokonali Oklahoma City Thunder.

W rywalizacji między Rockets i Thunder prowadziła 2:0, a potem 3:2. Jednak ostatecznie o wszystkim musiał zadecydować siódmy mecz. Przez większą część spotkania gra była bardzo wyrównana, a prowadzenie zmieniało się nawet co akcję. Największą przewagę w trzeciej kwarcie uzyskali Rockets, ale było to tylko 8 punktów. Ostatecznie doszło do wyrównanej końcówki. Na półtorej minuty przed końcem P.J. Tucker trafił na 103:102 dla Houston. Potem obydwa zespoły grały bardzo nieskutecznie. W samej końcówce Luguentz Dort miał rzut na zwycięstwo, ale został zablokowany przez Jamesa Hardena, a sędziowie nie dopatrzyli się faulu. Następnie jeden rzut wolny dla Rockets trafił Robert Covington. Koszykarze z Oklahomy mogli jeszcze zmienić losy meczu, ale popełnili stratę przy wprowadzeniu piłki do gry w samej końcówce. Mecz zakończył się wynikiem 104:102 dla Houston Rockets, którzy jako ostatni awansowali do drugiej rundy play-off Konferencji Zachodniej. Rakiety wygrały pomimo słabszej postawy Jamesa Hardena, który rzucił tylko 17 punktów i trafił jedynie jedną z dziewięciu prób za trzy punkty.

Dzisiaj rozegrano także mecz półfinałowy Konferencji Wschodniej. W pierwszym spotkaniu Miami Heat z Milwaukee Bucks lepsi okazali się koszykarze z Miami. Przez większą część gry Heat mieli kontrolę nad wynikiem, gdyż prowadzili nawet dwucyfrową różnicą. Ostatnie fragmenty czwartej kwarty były jednak zacięte i nerwowe. Na 5 sekund przed końcem przy stanie 111:114 niecelny rzut za trzy oddał Khris Middleton. Koszykarz Bucks był faulowany przez Gorana Dragicia, a potem trafił trzy rzuty wolne. W kolejnej akcji także nie trafił Jimmy Butler. Lider Miami został sfaulowany przez Janisa Andetokunmbo. Butler już po czasie gry na linii rzutów wolnych ustalił wynik na 116:114. Największą zdobycz punktową w meczu miał Andetokunmbo - 29 punktów i 14 zbiórek.

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 104:102 (29:30, 32:29, 24:21, 19:22) 4:3 w serii i awans dla Houston
Milwaukee Bucks - Miami Heat 114:116 (29:38, 31:28, 26:24, 28:26) 2:0 dla Miami