Szczypiornistki Zagłębia Lubin z Pucharem Polski

• Data publikacji: 03.09.2020, 20:30

Już za niecały tydzień ma się rozpocząć sezon w kobiecej PGNiG Superlidze. Przedsmakiem był mecz o Puchar Polski, w którym MKS Zagłębie Lubin wygrało z Młynami Stoisław Koszalin.

Spotkanie oprócz stawki, jaką był Puchar Polski, miało być także sprawdzianem aktualnej formy po kilku miesiącach przerwy. Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin liczyły na to, że postawią się broniącemu tytułu MKS-owi Zagłębie Lubin. Początek meczu pokazał, że jest to możliwe, gdyż gra była wyrównana. W 18. minucie do tej pory goniący wynik zespół z Koszalina wyszedł na prowadzenie 7:6. Miedzowe nie pozwoliły rywalkom na więcej i zaczęły przejmować kontrolę nad meczem. Ich przewaga była coraz bardziej widoczna. Do przerwy Zagłębie wygrywało 16:12.

Po zmianie stron ekipa z Lubina nadal kontrolowała przebieg gry, chociaż Młyny Stoisław Koszalin walczyły do samego końca. Ostatecznie jednak zwycięstwo podopiecznych Barbary Karkut nie było zagrożone. MKS Zagłębie wygrało 29:23 i sięgnęło po kolejny Puchar Polski. Już w następnym tygodniu Miedzowe rozpoczną walkę o tytuł mistrzyń Polski. Dzisiaj siedem bramek dla nich rzuciła Daria Zawistowska. Taką samą zdobycz dla drużyny z Koszalina zaliczyła Julija Andrijczuk.

MKS Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 29:23 (16:12)