EBL: Stelmet górą we Wrocławiu

• Data publikacji: 04.09.2020, 20:07

Dzisiaj rozegrano tylko jeden mecz drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Nie dostarczył on wielu emocji, gdyż Stelmet Zielona Góra wysoko pokonał WKS Śląsk Wrocław.

Do dzisiejszego spotkania w Hali Orbita obydwa zespoły przystępowały po zwycięstwach w pierwszej kolejce. Kibice we Wrocławiu liczyli na to, że Śląsk powalczy jak równy z równym z mistrzem Polski. Tak się jednak nie stało. Stelmet Zielona Góra pokazał, że jego dyspozycja rośnie bardzo szybko, a plany Żana Tabaka są coraz bardziej możliwe do wykonania.

Mecz był wyrównany zaledwie przez 3 minuty. Przy stanie 9:6 dla Stelmetu dwa rzuty za trzy trafił jego podstawowy rozgrywający, Gabriel Iffe Lundberg. Później przewaga gości stawała się coraz większa. Śląsk nie był w stanie przedrzeć się przez skuteczną defensywę mistrzów Polski, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 28:16. W kolejnej części gry różnica wzrosła nawet 20 punktów. Do przerwy podopieczni Żana Tabaka prowadzili 45:27.

W drugiej połowie Stelmet mógł już kontrolować sytuację na parkiecie. Jego przewaga zwiększyła się nieznacznie, bo ostatecznie wygrał różnicą 20 oczek - 78:58. W końcu ze świetnej strony pokazał się Gabriel Lundberg. Duńczyk zdobył 17 punktów, czyli najwięcej spośród wszystkich zawodników. Pod koszem dominował Geoffrey Groselle, który rzucił 14 punktów.

WKS Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra 58:78 (16:28, 11:17, 14:17, 17:16)