Ruszyły europejskie puchary

• Data publikacji: 26.06.2018, 22:52

Dzisiaj wystartowały kwalifikacje do Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej na sezon 18/19. Mecze rozegrały drużyny z Andory, San Marino, Kosowa, Malty i Gibraltaru.

Pierwszy mecz na dzisiaj to kwalifikacje do Ligi Mistrzów, a właściwie runda wstępna do kwalifikacji. Spotkanie odbyło się pomiędzy FC Sainta Coloma z Andory a Dritą z Kosowa. Mecz odbył się na neutralnym boisku i zakończył się wygraną Drity 2-0, jednak do wyłonienia zwycięzcy potrzebowano dogrywki. W dodatkowych 30 minutach to ekipa z Kosowa zdobyła dwa gole i przechodzi dalej.

Drugi dzisiejszy mecz to I runda kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Mecz został rozegrany w Andorze, a gospodarzem była drużyna Saint Julia. Ekipa przyjezdnych to drużyna na co dzień grająca na Malcie czyli Gzira. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wyspiarzy 2-0. Gole zdobywali Samb z rzutu karnego i Jorginho. Rewanż odbędzie się na Malcie, 5 lipca. Na wygranego w drugiej rundzie czeka Radnicki Nis z Serbii.

Ostatni mecz na dzisiaj to spotkanie La Flority z San Marino z Lincolnem z Gibraltaru. Po raz trzeci to goście okazali się zwycięzcami, po raz trzeci także padł wynik 2-0. Bohaterami Lincolnu byli Hernandez i Moreno.

Finał rundy wstępnej do kwalifikacji Ligi Mistrzów odbędzie się 29 czerwca. Drużyny Lincolnu i Drity spotkają się na neutralnym stadionie czyli na Victoria Stadium w Gibraltarze. Także na nim odbyły się półfinały rundy wstępnej.