2 Liga: festiwal goli we Wronkach, Chojniczanka liderem

• Data publikacji: 06.09.2020, 15:00

Za nami druga kolejka drugiej ligi i trzeba przyznać, że sporo się w niej działo. Najwięcej emocji było we Wronkach, gdzie padło aż dziewięć bramek oraz w Grudziądzu, gdzie grali dwaj spadkowicze z zaplecza PKO Ekstraklasy.

Lech II Poznań 6:3 Hutnik Kraków

3', 44' Sykora, 11' Szramowski, 55' (k.), 87' Skóraś, 79' (sam.) Stawarczyk - 35' (k.) Stawarczyk, 54' Ozimek, 60' Świątek

Rezerwy Kolejorza zdobyły pierwsze w tym sezonie punkty, pokonując po szalonym meczu beniaminka z Krakowa. Jednak to Hutnik mógł zacząć od mocnego uderzenia, gdy po 60 sekundach w poprzeczkę trafił Abdallah Hafez. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła 120 sekund później i była już skuteczna. Jan Sykora wykończył szarżę Michała Skórasia, pakując piłkę niemal do pustej bramki. Poznaniacy poszli za ciosem i w 11. minucie zrobiło się - 2:0. Indywidualną akcją popisał się Łukasz Szramowski i po chwili cudownym strzałem sprzed szesnastki wycelował w samo okienko. Bramkarz Lecha - Malenica był praktycznie bezrobotny, dlatego też postanowił się w 36. minucie trochę zabawić. Te harce skończyły się stratą piłki i rzutem karnym dla gości. Do piłki podszedł doświadczony Piotr Stawarczyk i pewnym strzałem całkowicie zmylił chorwackiego golkipera. Miejscowi jeszcze przed przerwą zadali kolejny cios. Sykora uderzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od muru i zaskoczyła Dawida Smuga. Po zmianie stron, jako pierwsi zaatakowali krakowianie. Na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Ozimek... i po odbiciu się do Muhara, futbolówka wpadła do siatki. Minutę potem odpowiedział Lech. Do wykonania "jedenastki" podszedł Skóraś, ale jego próbę obronił Smug, jednak tamten zdążył ze skuteczną dobitką. Po godzinie gry znów padł gol dla Hutnika. Tomas Rogne pośliznął się i stracił piłkę, a kontrę wykończył kapitan beniaminka Krzysztof Piątek. To jednak nie był jeszcze koniec emocji we Wronkach. W 79. minucie, na listę strzelców znów wpisał się Stawarczyk, lecz tym razem pokonał własnego bramkarza. Natomiatst "kropkę nad i", na trzy minuty przed końcem postawił Skóraś, wykańczając akcję Huberta Sobola.

Olimpia Grudziądz 1:3 Chojniczanka Chojnice

82' Janczukowicz - 28' (sam.) Andronić, 51' Skrzypczak, 90' Emche

Po drugie zwycięstwo z rzędu i zarazem fotel lidera sięgnęła Chojniczanka Chojnice. W starciu spadkowiczów z Fortuna 1.Ligi, goście z Chojnic wygrali w Grudziądzu z Olimpią - 3:1. Zaczęło się od samobójczego trafienia Davida Andronicia po niespełna półgodzinie gry. Kilka chwil po zmianie stron, na - 2:0 podwyższył sprowadzony z Odry Opole Szymon Skrzypczak. Gospodarze mieli kilka dobrych okazji do zdobycia gola, ale brakowało skutecznego wykończenia. Dopiero w 82. minucie udała im się ta sztuka, gdy Piotr Janczukowicz zamienił doskonałe dośrodkowanie na bramkę celnym strzałem głową. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do gości z Chojnic. Szybką kontrę bezlitośnie wykorzystał Szymon Emche, pokonując bezradnego Łukasza Sapelę.

.....

Znicz Pruszków 1:1 Bytovia Bytów

82' Tarnowski - 53' Giel

Błękitni Stargard 1:0 Wigry Suwałki

41' Ryk

Pogoń Siedlce 0:2 Stal Rzeszów

87', 89' Olejarka

Skra Częstochowa 1:0 KKS Kalisz

59' Wojtyra

Olimpia Elbląg 1:3 Motor Lublin

11' Tkachuk - 47', 62' Wójcik, 59' (sam.) Kiełtyka

Garbarnia Kraków 1:3 Śląsk II Wrocław

13' Radwanek - 19' Scalet, 32' (k.) Bergier, 90+3' Łyszczarz

Górnik Polkowice 3:0 Sokół Ostróda

24' Baszak, 63' Sobków, 73' Terpiłowski