EBL: Stal z pierwszym zwycięstwem w sezonie

• Data publikacji: 10.09.2020, 19:27

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała 72:67 z rozpoczynającą dopiero sezon po walce z koronawirusem w szeregach zespołu, Polpharmą Starogard Gdański. To dopiero pierwsze zwycięstwo Stali w sezonie.

Dzisiaj rozpoczęła się 3. kolejka Energa Basket Liga. Nareszcie do rozgrywek przystąpiła Polpharma Starogard Gdański, która pokonała koronawirusa. W zespole zakażonych było sześciu koszykarzy i drużyna musiała przełożyć dwa pierwsze spotkania. W swoim pierwszym meczu Polpharma zagrała z Argedem BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Zespół z Wielkopolski przegrywając dwa mecze, zaliczył rozczarowujący falstart sezonu i mecz z osłabionym oraz słabiej przygotowanym rywalem był szansą do odniesienia pierwszej wygranej.

Stal, która była faworytem meczu, w pierwszych minutach, głównie dzięki skutecznym trójkom Jakuba Garbacza, wypracowała kilka punktów przewagi. Jednak pierwsza kwarta zakończyła się jedynie wynikiem 20:19 dla gości. Polpharma bardzo słabo rozpoczęła drugą część meczu, zdobywając w 7 minut zaledwie punkt. Dzięki temu podopieczni Łukasza Majewskiego mogli budować przewagę i wyszli nawet na prowadzenie 31:20. Tuż przed przerwą ambitna Polpharma się odrodziła i schodziła do szatni, przegrywając tylko 31:35.

W trzeciej kwarcie gospodarze wyszli nawet na prowadzenie, ale w kolejnych minutach lepszy był zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Stal zdobyła dwucyfrową przewagę. Polpharma walczyła do samego końca i nie pozwoliła Stali odnieść łatwego zwycięstwa. Goście zdołali jednak obronić przewagę i wygrali 72:67. To dopiero pierwsze zwycięstwo Argedu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski po porażkach z Anwilem i Arką. Gra Stali nie wyglądała jednak najlepiej. Liderem ekipy nie był żaden z zagranicznych graczy, tylko Jakub Garbacz, który rzucił 22 punkty. Najskuteczniejszy był jednak zawodnik Polpharmy, Trevon Allen - 27 pkt.

Polpharma Starogard Gdański - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:72 (19:20, 12:15, 18:24, 18:13)

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.