NBA: Lakers blisko awansu

• Data publikacji: 11.09.2020, 09:16

Los Angeles Lakers wygrali 110:100 z Houston Rockets w czwartym meczu półfinału Konferencji Zachodniej. Lakers prowadzą 3:1 w serii i jedno zwycięstwo dzieli ich od awansu.

Jeziorowcy już na początku meczu odskoczyli rywalom na kilka punktów. Następnie ich przewaga była coraz bardziej wyraźna. W drugiej kwarcie wynosiła ponad 10 punktów, a w trzeciej ponad 20. Maksymalna różnica - 101:78 - widniała na tablicy wyników na 7 minut przed końcem. W końcówce Rockets zmniejszyli stratę nawet do pięciu punktów, ale mecz zakończył się rezultatem 110:100 dla zespołu z Los Angeles. Drużynę z Miasta Aniołów od finału Konferencji Zachodniej dzieli tylko jedno zwycięstwo w serii. W tej samej sytuacji są Clippers, czyli drugi klub z Los Angeles.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Lakers był Anthony Davis, który zdobył 29 punktów. Dołożył on także 12 zbiórek. Blisko triple-double był LeBron James (16 pkt., 15 zbiórek i 9 asyst). Tyle samo punktów rzucił Alex Caruso. Dobrą linijkę miał także Rajon Rondo - 11 pkt., 10 zbiórek i 8 asyst. Najwięcej punktów dla Houston Rockets - 25 pkt. - zdobył Russell Westbrook.

Houston Rockets - Los Angeles Lakers 100:110 (22:26, 19:31, 29:29, 30:24)