PKO Ekstraklasa: Legia wygrała w Płocku
Bartek23ef/Wikimedia

• Dodał: Jakub Dmoch
  • Data publikacji: 11.09.2020, 22:25

Wisła Płock przegrała u siebie 0:1 z Legią Warszawa. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Tomas Pekhart. Podopieczni Sobolewskiego nie wygrali w tym sezonie jeszcze żadnego meczu.

Od początku spotkania Legioniści dali jasno do zrozumienia, że przyjechali do Płocka po trzy punkty. Podopieczni Vukovicia byli bardzo aktywni, wymieniali bardzo dużo podań, tworzyli dobre okazje bramkowe. Jedna z nich, już w 10. minucie po strzale Martinsa mogła zakończyć się golem, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Co się odwlecze, to nie uciecze. Dwadzieścia minut później Mladenović świetnie dośrodkował w pole karne płocczan, a Pekhart pewnym strzałem pokonał golkipera rywali. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ już zmianie i stołeczni piłkarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, choć gospodarze również mieli swoje szanse na zdobycie bramki.

Po zmianie stron piłkarze Wisły Płock zaczęli prezentować się o wiele lepiej i było widać, że za wszelką cenę chcą wyrównać, jednak zawodnicy Legii skutecznie bronili dostępu do bramki, w której stał Artur Boruc. W 64. minucie zrobiło się bardzo gorąco w polu karnym Legionistów. Nafciarze byli przekonani o tym, że zdobyli wyrównującego gola, jednak powtórki pokazały, że piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Slisz. Przez pozostałą część meczu przyjezdni pozwolili gospodarzom rozgrywać piłkę i co jakiś wyprowadzali groźne kontry. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu piłkarzy Wisły, jednak nie wystarczająco dobra, aby zdobyć cenne wyrównanie.

Wisła Płock - Legia Warszawa (0:1)

Bramki: Pekhart (30')

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień, Damian Michalski, Alan Uryga - Paweł Żuk (46' Dawid Kocyła), Damian Rasak (86' Piotr Pyrdoł), Filip Lesniak, Angel Garcia - Torgil Gjertsen (46' Dusan Lagator), Cillian Sheridan (66' Patryk Tuszyński), Mateusz Szwoch (86' Maciej Ambrosiewicz)

Legia Warszawa: Artur Boruc - Michał Karbownik (66' Paweł Stolarski), Artur Jędrzejczyk, William Remy, Filip Mladenović - Bartosz Kapustka (83' Maciej Rosołek), Bartosz Slisz, Andre Martins (83' Rafael Lopes), Luquinhas - Jose Kante (69' Walerian Gwilia), Tomas Pekhart

Żółte kartki: Uryga (34'), Garcia (50'), Szwoch (61') - Slisz (42'), Jędrzejczyk (76'), Mladenović (79'), Luquinhas (84')

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)