PLK: Trefl lepszy od Anwilu, nokaut w czwartej kwarcie

• Data publikacji: 12.09.2020, 19:28

Trefl Sopot wygrał 89:74 z Anwilem Włocławek w meczu 3. kolejki PLK o ciekawym przebiegu. Anwil wysoko prowadził, ale w czwartej kwarcie został zdeklasowany przez ekipę z Sopotu.

W Hali Mistrzów we Włocławku rozegrano jeden z ciekawszych meczów 3. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Anwil podejmował Trefl Sopot. W pierwszej kwarcie obydwa zespoły bardzo dobrze radziły sobie w ataku. Świadczy o tym wynik 26:24 dla Treflu po 10 minutach. Aż cztery rzuty za trzy punkty dla Anwilu trafił Przemysław Zamojski. W drugiej części gry goście nie byli tak skuteczni. Pozwoliło to Anwilowi, który dobrze grał w obronie, na uzyskanie przewagi. Gospodarze odskoczyli nawet na 12 punktów. Przed przerwą zespół z Sopotu odrobił część strat i przegrywał 41:45.

Po zmianie stron Anwil ponownie uzyskał dwucyfrowe prowadzenie. W dużej mierze przyczyniły się do tego skuteczne rzuty trzypunktowe Deishuana Bookera. Jednak jeszcze w trzeciej kwarcie Trefl zmniejszył różnicę do jednego punktu i czwarta część gry zapowiadała się emocjonująco. Goście z Sopotu wykorzystali słabość Anwilu i zaczęli dominować na placu gry. Na 4 minuty przed końcem zawodnicy Marcina Stefańskiego mieli aż 10 punktów przewagi.

W końcówce Trefl znokautował rywali. Anwil podobnie jak tydzień temu w Lublinie, grał nierozważnie i nieskutecznie. Warto dodać, że goście czwartą kwartę wygrali 27:11, a całe spotkanie 89:74. Aż sześciu zawodników Trefla (Łukasz Kolenda, Haws, Olejniczak, Moten, Leończyk i Gruszecki) zdobyli ponad 10 punktów. Najskuteczniejszy z nich, Paweł Leończyk rzucił 19 punktów. Najlepszy wśród gospodarzy, Deishuan Booker zdobył 15 oczek. Na początku sezonu Anwil wygrał tylko jedno z trzech spotkań. Sopocianie odnieśli dzisiaj drugi triumf.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 74:89 (24:26, 21:15, 18:21, 11:27)

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.