NBA: Los Angeles Lakers w finale konferencji

• Data publikacji: 13.09.2020, 09:26

Los Angeles Lakers zostali pierwszymi finalistami Konferencji Zachodniej. Lakers w piątym meczu serii pokonali 119:96 Houston Rockets.

Trudno w to uwierzyć, ale Los Angeles Lakers mogli dzisiaj po raz pierwszy od sezonu 2009/10, kiedy zdobyli mistrzostwo NBA, zakwalifikować się do finału Konferencji Zachodniej. Jeziorowcy prowadzili 3:1 w serii z Houston Rockets i odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym samym powtórzył się scenariusz z pierwszej rundy play-off, gdzie także przegrali pierwszy mecz z Portland Trail Blazers, a potem zanotowali cztery triumfy.

Już w połowie pierwszej kwarty LeBron James i spółka prowadzili 23:7. W drugiej kwarcie Rockets zmniejszyli nieco stratę, ale i tak wynosiła ona prawie 10 oczek. Trzecia kwarta należała do Lakers, którzy wygrali ją 33:18 i byli coraz bliżej awansu. W ostatniej części spotkania przewaga wzrosła nawet do 30 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 119:96 dla Los Angeles Lakers. Aż sześciu graczy z Los Angeles zdobyło ponad 10 punktów. LeBron James rzucił 29 punktów oraz miał 11 zbiórek i 7 asyst. Po stronie Houston 30 punktów zdobył James Harden.

Lakers już dzisiaj wieczorem polskiego czasu mogą poznać rywala w finale. Los Angeles Clippers prowadzą 3:2 z Denver Nuggets i jedno zwycięstwo dzieli ich od derbów w finale konferencji.

Los Angeles Lakers - Houston Rockets 119:96 (35:20, 27:31, 33:18, 24:27)