Fortuna 1. Liga: ŁKS i Miedź dominują na własnych stadionach

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 13.09.2020, 12:57

W najciekawszych spotkaniach 3. kolejki Fortuna 1. Ligi ŁKS pokonał na własnym stadionie Stomil Olsztyn aż 3:0, a Resovia po raz kolejny uległa na wyjeździe, tym razem Miedzi Legnica 0:4. Najbardziej znaczącym zawodnikiem kolejki może być jednak koronawirus, który spowodował przełożenie spotkania Arki z Górnikiem i nie wykluczone, że utrudni kolejne tygodnie na drugim polskim szczeblu rozgrywkowym.

ŁKS słabo prezentował się w ekstraklasowych zmaganiach, ale teraz bardzo podobnym składem wydaje się być jedną z najmocniejszych drużyn w Fortuna 1. Lidze. W pierwszej kolejce łodzianie rozbili Odrę Opole aż 4:0, a teraz po reprezentacyjnej przerwie i przełożeniu derbów, bez problemów poradzili sobie ze Stomilem na własnym stadionie. Ekipa Wojciecha Stawowego miała kłopoty ze strzeleniem bramki, ale gdy tę, po dwójkowej akcji z Corralem, wywalczył Pirulo, worek z sytuacjami rozwiązał się.

Jeszcze przed przerwą Maciej Wolski wykorzystał rajd Macieja Dąbrowskiego, który przejął piłkę po rzucie rożnym dla ekipy z Olsztyna i przebiegł z nią całkiem spory kawałek boiska. I na tym się nie skończyło, bo w 66. minucie wynik meczu ustalił Corral, którego dobrym podaniem w polu karnym znalazł Adrian Klimczak.

Podopieczni Adama Majewskiego mogą być jednak stosunkowo zadowoleni, bo to co przeżyli w ten weekend, było najmniejszym wymiarem kary. Swoje okazje mieli bowiem hiszpańscy gracze ŁKS-u czy Maksymilian Rozwandowicz, którego uderzenie władowało się z niemałym impetem w poprzeczkę gości z Olsztyna.

Obie ekipy muszą szybko zapomnieć o sobotnim starciu, bo już w środę czekają ich zaległe mecze z drugiej kolejki. ŁKS zmierzy się ze wspomnianym wcześniej Widzewem, a Stomil podejmie na własnym stadionie Odrę Opole

ŁKS Łódź 3:0 Stomil Olsztyn

Pirulo 37', Wolski 40', Corral 66'

Swoje show w Miedzi dał Joan Roman. Hiszpan strzelił Resovii aż trzy bramki i znacząco pomógł legnickiej drużynie zmazać plamę po zeszłotygodniowej wyjazdowej porażce w Bełchatowie. Najpierw w 19. minucie wykorzystał rzut wolny pośredni w polu karnym rywali. Jeszcze przed przerwą podreperował swój dorobek i po akcji lewą stroną i oszukaniu całej defensywnej linii rzeszowian, trafił do bramki Marcela Zapytowskiego. Na sam koniec na raty wykorzystał wyjście z bramki golkipera Resovii i skompletował hat-tricka.

W międzyczasie imponująco z ostrego kąta przymierzył Kamil Zapolnik i Resovia musiała zapisać na swoim koncie drugą porażkę z rzędu. Sytuacja drużyny Szymona Grabowskiego jest o tyle skomplikowana, że o zwycięstwo wcale nie powinno być łatwiej za tydzień, kiedy to przeciwnikiem ekipy z biało-czerwonej części Rzeszowa będzie prowadząca w tabeli Termalica, która w ten weekend pokonała bełchatowski GKS.

Miedź Legnica 4:0 Resovia Rzeszów

Roman 19', 41', 49', Zapolnik 25'

Kolejnym rywalem Miedzi może, ale nie nie musi być, Arka Gdynia. Niepewność ta wynika z faktu, że w ekipie spadkowicza z Ekstraklasy wykryto przypadek koronawirusa. Sytuacja uniemożliwiła ekipie Ireneusza Mamrota wyjazd do Łęcznej, gdzie miało dojść do hitu 3. kolejki rozgrywek. Pod koniec następnego tygodnia testy ma przejść pozostała część zespołu i wtedy ma się okazać, czy Arka będzie mogła kontynuować grę. Wydaje się jednak, że przyszłotygodniowy termin spotkania Miedzi z zespołem z Gdyni jest bardzo poważnie zagrożony.