PGNiG Superliga: ważne zwycięstwo Wisły Płock

• Data publikacji: 13.09.2020, 20:00

Zakończyła się 2. kolejka PGNiG Superligi. W najciekawszym meczu Orlen Wisła Płock wygrała 27:18 z Górnikiem Zabrze.

Na otwarcie sezonu Orlen Wisła Płock sensacyjnie przegrała z Pogonią Szczecin. Płocczanie mieli okazję na rehabilitację przed własną publicznością w meczu z trudniejszym rywalem, Górnikiem Zabrze. Obydwie drużyny są kandydatami do medali. W pierwszej połowie tempo meczu dyktowali gospodarze, którzy mieli kilka bramek przewagi, maksymalnie cztery. Oznaczało to, że Górnik, który do przerwy przegrywał 10:12, mógł odwrócić losy meczu. Decydująca w drugiej połowie okazała się seria 8:0 od stanu 14:13 dla Wisły. Zespół z Płocka pewnie utrzymał prowadzenie i wygrał 27:18. Po sześć bramek rzucili Zoltan Szita (Wisła) i Łukasz Gogola (Górnik).

Pewnie po drugie zwycięstwo sięgnęła Łomża Vive Kielce. Pogoń Szczecin po pokonaniu Orlen Wisły Płock nie miała szans w spotkaniu z mistrzem Polski. Drużyna z Kielc wygrała 37:22. Dla Łomży Vive był to ostatni test przed startem Ligi Mistrzów. W środę kielczanie zagrają we Flensburgu. W Puławach Azoty wygrały 42:27 z MMTS-em Kwidzyn. Liderem gospodarzy był Michał Jurecki, który zdobył 8 bramek. Dużo emocji było w Gdańsku. Wybrzeże po rzutach karnych przegrało z MKS-em Kalisz. Również po karnych Piotrkowianin wygrał z Zagłębiem Lubin.

Wyniki meczów 2. kolejki:

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 27:18 (12:10)
Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 42:27 (19:12)
Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz 30:32 (16:12) po rzutach karnych
Łomża Vive Kielce - Pogoń Szczecin 37:22 (23:10)
Chrobry Głogów - Gwardia Opole 31:35 (17:18)
Stal Mielec - Azoty Tarnów 29:30 (17:17)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 35:34 (15:17) po rzutach karnych