PlusLiga: czterosetowe zwycięstwo Vervy Warszawa

• Data publikacji: 13.09.2020, 20:17

W kolejnym meczu inauguracyjnej kolejki PlusLigi naprzeciw siebie stanęły drużyny z Będzina i Warszawy. Podopieczni Andrei Anastasiego pokonali MKS 3:1, jednakże gospodarze byli blisko doprowadzenia do tie breaka. MVP spotkania wybrano Piotra Nowakowskiego.

Pierwsze dwa sety meczu padły łupem warszawian. Początek spotkania był jednak bardzo wyrównany, a siatkarze z Będzina skutecznie odpowiadali rywalowi na udane akcje. Kilka popełnionych błędów przez podopiecznych Jakuba Bednaruka pozwoliło przyjezdnym uzyskać dwupunktowe prowadzenie (18:20), które jeszcze powiększyli i wygrali partię do 20. Rozpędzeni warszawianie, głównie za sprawą zagrywek Bartosza Kwolka, wypracowali sobie kilka oczek zaliczki niedługo po powrocie na parkiet. MKS miał duże problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem udanej akcji, natomiast w Vervie niezwykle skutecznie prezentował się Michał Superlak. Warszawianie od początku do końca seta prowadzili grę i wygrali do 14.

Wydaje się, że łatwe zwycięstwo w poprzedniej partii nieco zdekoncentrowało zespół ze stolicy, bo trzecia odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia gospodarzy. W środkowej fazie seta graczom Anastasiego udało się doprowadzić do remisu, jednakże dobra postawa Rafała Faryny oraz Rafała Sobańskiego znów dała kilka punktów przewagi będzinianom. Gospodarze poszli za ciosem i udany atak Sobańskiego zakończył tę partię.

Czwarta część meczu rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Goście jednak prezentowali się dużo skuteczniej zza linii dziewiątego metra i właśnie dzięki elementowi zagrywki odskoczyli na trzy oczka. Taka przewaga utrzymywała się aż do zaciętej końcówki meczu, kiedy to MKS zerwał się do odrabiania strat. Dwa błędy przyjezdnych i dobra postawa Jose Santany dały gospodarzom remis po 24. Jednak dwie kolejne akcje należały do warszawian i to oni cieszą się ze zdobycia kompletu punktów w pierwszej kolejce PlusLigi.

MKS Będzin  – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (20:25, 14:25, 25:20, 24:26)

MVP: Piotr Nowakowski

Składy zespołów:
MKS Będzin: Sobański (22), Kalembka (3), Gawryszewski (6), Veloso (1), Faryna (12), Santana (12), Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Bobrowski, Schmidt (6), Godlewski
Verva Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek (15), Trinidad De Haro (4), Wrona (4), Nowakowski (14), Superlak (19), Szalpuk (9), Wojtaszek (libero) oraz Król (1), Grobelny, Kozłowski