EBL: zwycięstwo Pszczółki Startu Lublin w Gdyni

• Data publikacji: 14.09.2020, 19:31

Pszczółka Start Lublin wygrała 79:68 z Asseco Arką Gdynia na zakończenie 3. kolejki Energa Basket Ligi. O zwycięstwie wicemistrzów Polski zadecydowała ponownie czwarta kwarta.

Spotkanie Asseco Arki Gdynia z Pszczółką Startem Lublin zakończyło trzecią kolejkę Polskiej Ligi Koszykówki. Drużyny przystąpiły do meczu z różną liczbą rozegranych spotkań w tym sezonie. Gospodarze zagrali tylko jeden mecz, a goście aż trzy. Arka wygrała u siebie z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski i walczyła o kolejne zwycięstwo w meczu ze Startem, który miał bilans 2/1.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gości z Lublina, którzy byli bardzo skuteczni. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty Pszczółka Start prowadziła już 22:12. Później sytuacja na placu gry się zmieniła, gdyż przez kolejne blisko 8 minut podopieczni Davida Dedka zdobyli zaledwie 2 punkty. Asseco Arka skorzystała z tego. Gospodarze nie tylko wyszli na prowadzenie, ale także wypracowali dwucyfrową przewagę. Ekipa z Gdyni wygrywała nawet 41:31. Przed przerwą Start odrobił część strat i po 20 minutach przegrywał 39:43.

Na początku drugiej połowy zespół z Lublina odrobił niewielką stratę. Później gra była wyrównana od stanu 60:59 dla Arki. Wówczas Pszczółka Start zdobyła 10 punktów z rzędu. Goście grali lepiej w obronie, a do dobrze grającego Sherrona Dorseya-Walkera dołączyli Kacper Borowski i Lester Medford, którzy mieli słabszy początek meczu. Podobnie jak w meczu z Anwilem, świetna gra w czwartej kwarcie dała zwycięstwo wicemistrzom Polski. Lublinianie wygrali 79:68. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Kacper Borowski, który zdobył 20 punktów. Arka zaliczyła aż 25 strat.

Asseco Arka Gdynia - Pszczółka Start Lublin : (18:22, 25:17, 14:18, 11:22)