Liga Mistrzów EHF: nieznaczna porażka kielczan z Flensburgiem

• Data publikacji: 16.09.2020, 22:40

Łomża Vive Kielce przegrał nieznacznie z SG Flensburg-Handewitt - 31:30 w wyjazdowym, inauguracyjnym meczu Ligi Mistrzów EHF 2020/21.

W środowy wieczór wystartowała nowa edycja ligi mistrzów piłkarzy ręcznych - 2020/21. Łomża Vive Kielce trafiło do grupy "A" z: Mieszkowem Brześć, Elverum, MOL Pickiem Szeged, Paris SG, FC Porto, Vardarem Skopje i SG Flensburg-Handewitt. Właśnie z niemiecką ekipą przyszło grać kielczanom na inaugurację i to na wyjeździe. Początek spotkania był dość spokojny, a oba zespoły nie pozwalały rywalowi odskoczyć. Dopiero po dziesięciu minutach, goście z Kielc wyszli na dwie bramki do przodu, dzięki skutecznej interwencji Andreasa Wolffa i szybkiej kontry Artsioma Karaleka. W kolejnych minutach, Polakom jeszcze raz udało się odskoczyć na dwie bramki, ale gospodarze za każdym razem szybko doprowadzali do remisu i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa - 14:14.

Po zmianie stron, to Flensburg jako pierwszy zaatakował, a konkretnie Magnus Abelvik Roed. Po dwóch ciosach Norwega zrobiło się - 16:14, ale po siedmiu minutach było znów po równo - 18:18. Doskonale spisywał się białoruski duet Łomży Vive Kielce - Artsiom Karalek i Władisław Kulesz, który łącznie rzucił 15 bramek. Na dwanaście minut przed końcem, po trafieniu Igora Karacicia zrobiło się - 26:23 dla kielczan, lecz w 55. minucie ponownie mieliśmy remis - po 27. Do ostatnich sekund trwała zacięta walka, ale to miejscowi zwyciężyli ostatecznie - 31:30.

SG Flensburg-Handewitt - Łomża Vive Kielce 31:30 (14:14)

SG Flensburg-Handewitt: Benjamin Burić, Torbjorn Bergerud, Lasse Svan Hansen 2, Magnus Jondal, Hampus Wanne 5, Mads Mensah Larsen 4, Simon Hald Jensen, Marius Steinhauser, Magnus Abelvik Roed 6, Lasse Moeller 3, Goran Johannessen 4, Franz Semper 2, Magnus Holpert, Jim Gottfridsson 5

Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki, Igor Karacić 3, Alex Dujshebaev 2, Nicolas Tournat 1, Sigvaldi Gudjonsson 2, Tomasz Gębala, Artsiom Karalek 7, Władisław Kulesz 8, Angel Fernandez Perez 3, Daniel Dujshebaev 2, Arkadiusz Moryto 1, Branko Vujović 1, Szymon Sićko, Haukur Thrastarson, Michał Olejniczak