Piłka ręczna - LM: Vardar przegrał w Brześciu

• Data publikacji: 17.09.2020, 22:20

W meczach grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych czeka nas kilka spotkań, w których przeciwko sobie zagrają Polacy. I wcale nie chodzi o mecze z udziałem Łomży Vive Kielce. W pierwszej kolejce Mieszkow Brześć z Pawłem Paczkowskim wygrał z Vardarem Skopje Patryka Walczaka.

Grupa A

Nowy sezon Ligi Mistrzów EHF odbywa się w nowej formule. W najlepszej lidze świata gra 16 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy po fazie grupowej awansują do ćwierćfinału, cztery kolejne do pierwszej rundy play-off, a dwie najsłabsze odpadną. Dodatkowo zmieniły się terminy rozgrywania spotkań. Liga Mistrzów gra w środy i czwartki o 18:45 oraz 20:45. W połowie września rozpoczęto nowy sezon, chociaż kilka miesięcy temu z powodu pandemii niedokończona została edycja 2019/20. Final Four poprzednich rozgrywek odbędzie się dopiero w grudniu.

Z polskich zespołów w Lidze Mistrzów gra tylko Łomża Vive Kielce. Na inaugurację mistrzowie Polski przegrali jednym trafieniem we Flensburgu. Ciekawie było także w Brześciu. Mieszkow zmierzył się z dwukrotnym triumfatorem ligi w ostatnim czasie, ale zmagającym się z problemami Vardarem Skopje. Gospodarze dwukrotnie, przed przerwą i tuż po niej wypracowali cztery gole przewagi. Jednak Vardar od stanu 11:15 doprowadził do remisu. W decydujących minutach lepszy okazał się zespół z Białorusi, który wygrywając 24:22, sprawił małą niespodziankę. Ważne bramki dla Mieszkowa zdobył znany z gry w Azotach Puławy, Marko Panić. Bośniak łącznie zanotował sześć trafień, tak jak Mikita Vailupau. Tyle samo goli dla Vardaru rzucił Marko Vujin. Przeciwko sobie zagrało dwóch polskich szczypiornistów, ale nie przebywali oni zbyt długo na placu gry. Paweł Paczkowski w kontrze zdobył bramkę dla Mieszkowa, a Patryk Walczyk nie oddał rzutu.

Niespodziankę sprawiło Elverum. Zespół z Norwegii w drugiej połowie odrobił pięciobramkową stratę i wygrał z FC Porto  Hitowe spotkanie pomiędzy Pickiem Szeged i Paris Saint-Germain zostało przełożone. Węgierski zespół zmaga się z koronawirusem. Czekamy na to, kiedy będzie mógł zagrać w Lidze Mistrzów, bo kolejnym przeciwnikiem Picku ma być Łomża Vive Kielce.

SG Flensburg-Handewitt - Łomża Vive Kielce 31:30 (14:14)
Mieszkow Brześć - Vardar Skopje 24:22 (12:10)
FC Porto - Elverum 28:30 (16:12)
Pick Szeged - PSG (przełożony)

Grupa B

Pierwsza kolejka w grupie B zakończyła się zwycięstwami faworytów. Niewielkie problemy w wyjazdowym meczu z Motorem Zaporoże miała Barca. Gospodarze do przerwy mieli niewielką stratę, ale po zmianie stron zespół z Barcelony wyraźnie odskoczył i wygrał 30:25. Przez całe spotkanie THW Kiel z nowym liderem - Sanderem Sagosenem - dominowało w Zagrzebiu. W pierwszej połowie kilończycy stracili tylko 6 bramek, a ostatecznie triumfowali 31:21. W Nantes gospodarze ulegli 24:28 Telekomowi Weszprem. Aalborg Handbold dwiema bramkami pokonał na wyjeździe Celje Pivovarna Lasko.

HBC Nantes - Telekom Weszprem 24:28 (10:11)
Celje Pivovarna Lasko - Aalborg Handbold 29:31 (16:15)
PPD Zagrzeb - THW Kiel 21:31 (6:14)
Motor Zaporoże - Barca 25:30 (11:13)