EBL: zwycięska Legia, kolejna porażka Astorii

• Data publikacji: 17.09.2020, 19:17

Legia Warszawa wygrała u siebie z Enea Astorią Bydgoszcz na początek 4. kolejki Energa Basket Ligi. Zespół z Warszawy triumfował po raz trzeci w sezonie, a goście z Bydgoszczy przegrali czwarte spotkanie.

Wczoraj rozegrano dwa mecze Polskiej Ligi Koszykówki, ale 4. kolejka rozgrywek tak naprawdę rozpoczęła się dzisiaj. W Warszawie Legia zmierzyła się z Enea Astorią Bydgoszcz. Legioniści rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw u siebie, ale ostatnio przegrali w Zielonej Górze. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego liczyli na kolejne zwycięstwo przed własną publicznością, tym bardziej że rywal - Enea Astoria Bydgoszcz - przegrał trzy dotychczasowe spotkania.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę na parkiecie miała Legia. Jednak goście, głównie dzięki celnym rzutom za trzy, nie pozwolili gospodarzom zbytnio odskoczyć. Po 20 minutach zespół z Warszawy prowadził zaledwie 48:45 i sprawa zwycięstwa była jeszcze otwarta. Po zmianie stron lepiej prezentowała się drużyna z Bydgoszczy. Po trzech minutach trzeciej kwarty po wsadzie Coreya Sandersa w kontrze Astoria wyszła na prowadzenie 52:51. Goście rzucili nawet kolejne 7 punktów z rzędu. Wojciech Kamiński zdołał jednak zmotywować swoich zawodników. Legia zaprezentowała świetną serię od 51:59 na 65:59. Po trzech kwartach stołeczna ekipa prowadziła 70:60.

Ostatecznie Legia pewnie utrzymała wysoką przewagę. Mecz zakończył się rezultatem 98:81 i trzecią wygraną Legii oraz czwartą porażką Astorii w sezonie. Liderem jeśli chodzi o zdobycz punktową, był Corey Sanders. Rozgrywający gości zdobył 23 punkty. Zespołową lepiej prezentowali się gospodarze. Michał Sokołowski rzucił 19 punktów, Justin Bibbins i Grzegorz Kulka po 18, Dariusz Wyka 16, a Jakub Karolak 15.

Legia Warszawa - Enea Astoria Bydgoszcz 98:81 (26:22, 22:23, 22:15, 28:21)