El. Ligi Europy: dużo goli w Gliwicach. Piast w III rundzie!

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 17.09.2020, 21:54

Piast Gliwice pokonał TSV Hartberg 3:2 (1:1) w II rundzie eliminacji do Ligi Europy. Bohaterami "Piastunek" okazali się Martin Konczkowski, Michał Zyro i Patryk Sokołowski.

Piast bardzo dobrze wszedł w mecz, narzucając przyjezdnym swój styl gry. Całe szczęście, że przewagę tą udało się szybko udokumentować. Już w 10. minucie błyskotliwą akcją na prawym skrzydle popisał się Martin Konczkowski. Polak minął swojego rywala i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał go pewnym, precyzyjnym strzałem. Wydawało się, że Gliwiczanie powinni konstruować swoją grę i dążyć do podwyższenia prowadzenia. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Trzeci zespół Ekstraklasy wycofał się do obrony i oddał piłke TSV Hartberg. Austriacy nie mieli wielkiego pomysłu na sforsowanie defensywy rywala, lecz w 33. minucie wyrównali. Stało się to za sprawą nieudolnego wybicia Tomasa Huka, który podał piłkę pod nogi Kainza. Austriak dobrze strzelił sprzed linii pola karnego i nie dał szans Plachowi.

Druga połowa to nieco aktywniejsza i bardziej agresywna gra Piasta. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się, co znów przełożyło się na gola. Tym razem świetną akcją popisał się Patryk Sokołowski, który pewnym strzałem z prawej nogi znów wyprowadził Gliwiczan na prowadzenie. Tym razem Piast grał już mądrzej, nie zostawiając rywalom tyle miejsca w środku boiska. Hartberg wydawał się nieco bezradny, bo ich pomysły kończyły się na długim zagraniu do jedynego napastnika. Nic nie wskazywało na to, że mogą wyrównać.

A jednak. W 74. minucie dość przypadkowo w dobrej sytuacji znalazł się Ried i z dość ostrego kąta mocnym strzałem huknął pod poprzeczkę. Piłkarze zarządzani w dzisiejszym meczu przez Tomasza Fornalika nie zamierzali jednak składać broni, bowiem widać było, że mają w nogach nieco więcej jakości i umiejętności. Starania Piasta zakończyły się sukcesem w 84. minucie gry. Strzelcem gola okazał się Michał Żyro, który wykorzystał dość sygnalizowane dośrodkowanie z prawej strony boiska Martina Konczkowskiego. Tym razem "Piastunki" nie zamierzały już wypuścić zwycięstwa z rąk. Skoncentrowani dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i zameldowali się w III rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Wygrana ta powinna być nawet jeszcze bardziej okazała, lecz Żyro zmarnował w ostatniej akcji wybitną sytuację do strzelenia gola.

Piast Gliwice w III rundzie eliminacji do Ligi Europy podejmie FC Kopenhagę. Mecz odbędzie się w przyszły czwartek w stolicy Danii.

Piast Gliwice - TSV Hartberg 3:2 (2:1)
Bramki: 10' Konczkowski, 62' Sokołowski, 84' Żyro - 33' Kainz, 75' Ried
Piast Gliwice: Plach – Huk, Czerwiński, Malarczyk (89' Rymaniak), Kirkeskov – Konczkowski, Sokołowski, Jodłowiec, Vida (77' Steczyk) – Lipski – Parzyszek (70' Żyro).
TSV Hartberg: Swete – Lienhart (73' Golles), Rotter, Luckeneder, Gollner (67' Ertlthalter) – Tijani (89' Huber), T. Kainz – Ried, Rep, Klem – Tadić
Żółte kartki: Parzyszek, Jodłowiec - Kainz, Rep, Rotter
Sędziował: Erik Lambrechts (Belgia)