NBA: Miami Heat z drugim zwycięstwem

• Data publikacji: 18.09.2020, 09:28

Miami Heat wygrali 106:101 z Boston Celtics w drugim meczu finału Konferencji Wschodniej. Zespół z Miami prowadzi już w serii 2:0.

Pierwszy mecz w serii zakończył się zwycięstwem Miami Heat dopiero po dogrywce. W drugie spotkanie lepiej weszli Boston Celtics, którzy w drugiej kwarcie mieli nawet 17 punktów przewagi. Heat nie dali za wygraną i w trzeciej kwarcie odrobili straty. W ostatnich minutach Miami Heat mieli niewielką przewagę, ale ich zwycięstwo nie było pewne. Na 15 sekund przed końcem przy stanie 101:104 rzut na dogrywkę miał Jaylen Brown, ale nie wykorzystał go. Ostatecznie Miami Heat zwyciężyli 106:101.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Goran Dragić, który zdobył 25 punktów. Double-double zanotował Bam Adebayo (21 pkt. i 10 zbiórek). W ekipie z Bostonu trzech zawodników rzuciło ponad 20 punktów. Byli to: Kemba Walker (23 pkt.), Jaylen Brown (21 pkt.) i Jayson Tatum (21 pkt.). Celtics muszą się zmobilizować, bo Heat są już w połowie drogi do awansu.

Boston Celtics - Miami Heat 101:106 (31:28, 29:19, 17:37, 24:22) 2:0 dla Heat w serii