PKO Ekstraklasa: płocka Wisła lepsza od krakowskiej

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 18.09.2020, 23:00

Wisła Płock niespodziewanie łatwo pokonała na wyjeździe swoją imienniczkę z Krakowa. Podopieczni Radosława Sobolewskiego od samego początku kontrolowali przebieg wydarzeń na stadionie im. Henryka Reymana i ostatecznie wygrali 3:0.

Już od pierwszych minut spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy. W ósmej minucie Wisła Płock wyszła na prowadzenie, po rozegraniu wrzutu z autu w "islandzkim" stylu. Damian Zbozień popisał się nadzwyczaj długim wyrzutem, do którego skutecznie wyskoczył Alan Uryga. Zawodnik ekipy z Płocka pewnym i mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza swojej byłej drużyny. Zespół Radosława Sobolewskiego podwyższył prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rzutu rożnego Mateusza Lisa uprzedził Damian Michalski kierując głową piłkę do siatki.

Szukanie kontaktowej bramki po przerwie nie wychodziło gospodarzom najlepiej. Nawet mimo tego, że na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski. Tymczasem w 71. minucie drużynę prowadzoną przez Artura Skowronka dobił Damian Rasak. Po fatalnym błędzie zawodnika rywali goście ruszyli z kontrą. Z okolic linii końcowej piłkę do wbiegającego Rasaka dograł Patryk Tuszyński, a adresat podania ekwilibrystycznym strzałem umieścił piłkę w siatce. To pierwsze zwycięstwo zespołu z Płocka w tym sezonie. Wisła Kraków wciąż czeka na zdobycie trzech punktów.

Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: Uryga 8, Michalski 43, Rasak 71
Wisła Kraków: Lis - Szot, Janicki, Mehremić (46 Błaszczykowski), Sadlok - Yeboah (79 Buksa), Żukow, Basha (77 Kuveljić), Chuca (46 Savić), Abramowicz - Carlos Silva (77 Bećiraj)
Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Michalski, Lagator, Uryga, García - Kocyła (72 Pyrdoł), Lesniak, Rasak (90 Ambrosiewicz), Szwoch (72 Gjertsen) - Tuszyński (76 Sheridan)
Żółte kartki: Basha, Szot - Rasak
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)