NBA: Lakers otwierają finał na Zachodzie

• Data publikacji: 19.09.2020, 08:45

W lidze NBA rozpoczął się także finał Konferencji Zachodniej. W pierwszym meczu Los Angeles Lakers wygrali 126:114 z Denver Nuggets.

Finał Konferencji Zachodniej rozpoczął się dużo później niż Wschodniej, gdzie Miami Heat prowadzą już 2:0 z Boston Celtics. Wszystko dlatego, że Denver Nuggets rozegrali aż siedem meczów z Los Angeles Clippers. Kiedy wszyscy spodziewali się derbów w finale, to Nuggets odnieśli trzy zwycięstwa od stanu 1:3. Teraz ich formę sprawdzają Los Angeles Lakers.

Pierwsza kwarta meczu rozpoczynającego finał była bardzo wyrównana i zakończyła się prowadzeniem Denver 38:36 po celnej trójce Jamala Murraya. W drugiej części gry kontrolę nad spotkaniem przejęli Jeziorowcy. Ekipa z Miasta Aniołów wypracowała nawet 15 punktów przewagi i grała zdecydowanie lepiej od rywali. W trzeciej kwarcie różnica wzrosła do ponad 20 punktów, a w czwartej części nawet do 27. Lakers pewnie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo, wygrywając 126:114.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Anthony Davis. Podkoszowy Lakers zdobył 37 punktów i miał 10 zbiórek. W Denver Nuggets znowu najskuteczniejsi byli Jamal Murray i Nikola Jokić, którzy rzucili po 21 punktów. Dobra gra tego duetu nie wystarczyła do stoczenia wyrównanego pojedynku z Lakers przez całe spotkanie.

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 126:114 (36:38, 34:21, 33:20, 33:20, 23:35) !:0 w serii dla LAL