PlusLiga: Resovia rozgromiona w Jastrzębiu!
cev.eu

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 19.09.2020, 16:17

Jastrzębski Węgiel po bardzo dobrym spotkaniu rozgromił Asseco Resovię Rzeszów 3:0 w ramach ll kolejki PlusLigi. Znakomite mecz rozegrał Lukas Kampa, a także nowy zawodnik „Pomarańczowych" Mohamed Al Hachdadi, który otrzymał statuetkę MVP.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Choć zaczęła się od 2-punktowej przewagi gości, Jastrzębski Węgiel odrobił stratę z nawiązką i do końca seta dyktował tempo gry. Znakomicie funkcjonował blok gospodarzy, który utrudniał rywalom skończenie ataku i umożliwiał przeprowadzenie kontry. Jastrzębianie natomiast bez problemu utrzymywali skuteczność pierwszej akcji, dzięki czemu długo utrzymywali prowadzenie z początku partii – 16:14. Choć zagrywka Karola Butryna w końcówce zmniejszyła dystans między zespołami – 20:19, gospodarze odwdzięczyli się tym samym i po potężnych zagrywkach odzyskali dużą przewagę. Atomowy atak Al Hachdadiego zakończył seta – 25:21.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli jastrzębianie. Precyzyjne, trudne zagrywki Gladyra i Al Hachdadiego dały drużynie prowadzenie 5:2. Lukas Kampa równomiernie rozkładał siłę ataku i gubił blok przeciwników. Ofensywni zawodnicy uderzali niemal bezbłędnie, a rzeszowianie byli bezradni w obronie. Trudności Asseco z dokładnym przyjęciem zagrywek Łukasza Wiśniewskiego przyczyniły się do powiększenia przewagi przez Jastrzębski Węgiel – 9:4. Na półmetku znów dobrze w polu zagrywki popracował Butryn, dzięki któremu Asseco złapała punktowy kontakt – 13:14. Podobnie jak w poprzedniej partii tak i teraz szybko odpowiedział jednak Lukas Kampa i jastrzębianie odzyskali prowadzenie – 17:13. W końcówce siatkarze z Podkarpacia popełnili jeszcze kilka błędów własnych w ataku i przyjęciu, co odebrało im nadzieję na wyrównanie. Set zakończył się potrójnym blokiem jastrzębian na Cebulijm – 25:16.

Początek ostatniej partii był wyrównany. Rzeszowianie – choć z trudem – kończyli pierwsze akcje i dotrzymywali kroku rywalom. W dalszym ciągu mieli jednak kłopoty z przyjęciem. Największe problemy sprawił im po raz kolejny w tym meczu Kampa. Niemiecki rozgrywający wyprowadził drużynę na 4-punktowe prowadzenie – 11:7. Zawodnicy Resovii się jednak nie poddawali. Na półmetku świetnymi obronami popisał się libero gości, a jego koledzy spisali się na kontrze. Dobry fragment gry pozwolił im na krótko zbliżyć się do rywali – 14:16. Chwilę później tablica wyników pokazywała już jednak 20:14 dla gospodarzy po potężnych serwisach Tomasza Fornala. Mecz zakończył potrójny blok jastrzębian na 25:18 po nieco ponad godzinie gry.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

MVP: Mohamed Al Hachdadi