EBL: Stal wygrała z HydroTruckiem po dogrywce
058sport.pl

• Data publikacji: 19.09.2020, 20:25

W Ostrowie Wielkopolskim rozegrana została pierwsza dogrywka w tym sezonie Energa Basket Ligi. Arged BMSlam Stal wygrała 94:89 z HydroTruckiem Radom.

Stal jest największym rozczarowaniem tego sezonu. Zespół, który był typowany do medali, wygrał tylko jedno z trzech spotkań w lidze, a styl gry ekipy z Wielkopolski pozostawia wiele do życzenia. Bardzo słabo w sezon wszedł także HydroTruck Radom, który ostatnio przegrał z Polpharmą Starogard Gdański. Dzisiejszy mecz w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się po myśli gospodarzy. Faworyci wygrali pierwszą kwartę 21:14. Jeszcze przed przerwą Stal powiększyła przewagę do ponad 10 oczek. Po 20 minutach było 41:29.

Jednak podopieczni Łukasza Majewskiego koncentrację zostawili w szatni, bo drugą połowę rozpoczęli fatalnie. Zupełnie inaczej prezentował się HydroTruck, który nie dał za wygraną. Trzecia kwarta rozpoczęła się serią 13:0 dla gości z Radomia, którzy wyszli na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli, ale przed ostatnią kwartą prowadzili 61:56 i nie byli pewni wygranej.

Kolejne ciekawe perypetie w Ostrowie Wielkopolski miały miejsce w czwartej kwarcie. HydroTruck ponownie przejął prowadzenie, aby na półtorej minuty przed końcem przegrywać 74:80. To jednak nie był koniec emocji, a najciekawsze dopiero się wydarzyło. Jeszcze na pięć sekund przed końcem goście przegrali czterema punktami. Pod koszem sfaulowany został Brett Prahl. Środkowy HydroTrucku trafił pierwszy rzut wolny. Drugi spudłował, a piłka w zamieszaniu trafiła do Dayona Griffina, który rzutem za trzy wyrównał na 80:80 i doprowadził do dogrywki.

Dodatkowy czas gry podopieczni Roberta Witki rozpoczęli od wypracowania pięciopunktowej przewagi. Stal zdołała jednak odwrócić losy dogrywki, wygrywając 94:89 pomimo słabej dyspozycji. Co warto podkreślić, wśród wielu zagranicznych gwiazd, to Polacy - Jakub Garbacz i Jarosław Mokros - zdobywali najważniejsze punkty dla gospodarze. Łącznie zakończyli mecz z dorobkiem 20 i 15 oczek. Najwięcej, 29, punktów rzucił Chris Smith. W barwach zespołu z Radomia najskuteczniejszy (19 pkt.) był Nick Neal.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - HydroTruck Radom 94:89 (21:14, 20:15, 20:27, 19:24, d 14:9)

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.