NBA: Boston Celtics odrabiają straty

• Data publikacji: 20.09.2020, 09:41

Boston Celtics wygrywając 117:106, sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w finale Konferencji Wschodniej. Jednak w serii z Miami Heat nadal przegrywają 1:2.

Miami Heat dzięki dwóm zwycięstwom z Boston Celtics bardzo przybliżyli się do zwycięstwa w finale konferencji. Ich trzecie zwycięstwo postawiłoby pod ścianą Boston Celtics. Tym razem to właśnie zespół z Bostonu był dominującą stroną na parkiecie. Celtics zagrali zdecydowanie lepiej od rywali, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. W drugiej kwarcie, w dużej mierze dzięki przechwytom, wypracowali dwucyfrową przewagę. Na kilka minut przed końcem koszykarze z Bostonu prowadzili 100:80, a ostatecznie wygrali 117:106.

Ponownie czołową postacią w szeregach Celtics był Jayson Tatum. Amerykanin do 25 punktów dołożył 14 zbiórek i 8 asyst. Powyżej 20 punktów zdobyli także: Jaylen Brown (26 pkt.), Kemba Walker (21 pkt.) i Marcus Smart (20 pkt.). Double-double w ekipie z Miami zanotował Bam Adebayo. Środkowy miał 27 punktów i 16 zbiórek. W serii Heat prowadzą już tylko 2:1.

Miami Heat - Boston Celtics 106:117 (22:31, 28:32, 24:26, 32:28) 2:1 w serii dla Heat