PGNiG Superliga: Łomża Vive i Azoty lepsze w hitach

• Data publikacji: 20.09.2020, 19:13

Za nami 3. kolejka PGNiG Superligi. Najciekawiej zapowiadały się mecze w Zabrzu i Opolu, gdzie triumfowali goście. Górnik przegrał z Łomżą Vive Kielce, a Gwardia uległa Azotom Puławy.

Łomża Vive Kielce przyjechała do Zabrza tuż po przegranym meczu Ligi Mistrzów we Flensburgu. Kielczanie na osłodę po porażce w europejskich pucharach chcieli kontynuować dobrą passę w lidze. Mecz w Zabrzu nie zapowiadał się na spacerek dla mistrzów Polski, chociaż byli zdecydowanym faworytem. Górnik dotrzymywał kroku rywalom zaledwie przez kilkanaście minut. Goście wypracowali kilka bramek przewagi, a w jej powiększeniu pomogła seria od 13:9 do 19:9 tuż przed przerwą. W pewnym momencie drugiej połowy Górnik zmniejszyli różnicę z 11 do 4 trafień, ale zwycięstwo Łomży Vive nie było zagrożone. Mistrzowie Polski zwyciężyli 31:24. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Mateusz Kornecki, który miał 42% skutecznych obron. Po pięć bramek dla kielczan zdobyli Alex Dujszebajew i Sigvaldi Gudjonsson.

Oprócz Łomży Vive Kielce po dwóch kolejkach porażki nie poniosły Gwardia Opole i Azoty Puławy. I to właśnie te zespoły zmierzyły się w bezpośrednim starciu. Decydujące dla losów meczu okazały się ostatnie minuty pierwszej połowy. Azoty szybko powiększyły przewagę z minimalnych rozmiarów aż do sześciu bramek. Po zmianie stron podopieczni Larsa Walthera kontrolowali sytuację i wygrali całe spotkanie 35:25. Dla puławian to już trzeci triumf w sezonie. Niesamowite spotkanie rozegrał Andrij Akimienko, który zdobył aż 15 bramek i miał 100-procentową skuteczność.