VTB: wygrana Zenitu na inaugurację, dziewięć punktów Ponitki

• Data publikacji: 20.09.2020, 15:03

Meczem Chimek Moskwa z Zenitem Sankt Petersburg rozpoczęły się rozgrywki w lidze VTB. Zenit dzięki świetnej czwartej kwarcie wygrał 79:67. Mateusz Ponitka zdobył 9 punktów.

Inauguracja sezonu miała miejsce w Moskwie. W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Chimki zmierzyły się z Zenitem Sankt Petersburg. W pierwszej kwarcie goście zdobyli kilka punktów przewagi, ale Chimki wyrównały. W trzeciej części gry Zenit prowadził 49:40, po czym gospodarze zanotowali serię 13:0. Po 30 minutach Chimki prowadziły 55:51. Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej odsłonie gry, kiedy zespół Chimek nie trafił przez 5 minut. W tym czasie Zenit wyszedł na prowadzenie 67:55. W końcówce podopieczni Xaviego Pascuala pewnie podążyli do zwycięstwa i triumfowali 79:67. Najwięcej - 16 - punktów zdobył Billy Baron.

Mateusz Ponitka wystąpił dzisiaj po raz pierwszej w nowej roli w zespole. Polski koszykarz został kapitanem Zenitu. Gdy Ponitka po raz pierwszy pojawił się na parkiecie, od razu został uderzony w twarz i musiał zejść z placu gry. Polak wrócił na ostatnią minutę pierwszej połowy, kiedy zdobył dwa punkty. Po zmianie stron kapitan Zenitu zagrał przez kwadrans, zdobył kolejne 7 punktów i spełnił ważną rolę w odniesieniu zwycięstwa. Polak oprócz 9 punktów miał także 5 zbiórek. W kolejnym meczu, w środę zespół z Sankt Petersburgu podejmie Stelmet Zielona Góra. Dla polskiej drużyny będzie to pierwszy mecz w tym sezonie.

Chimki Moskwa - Zenit St. Petesburg 67:79 (15:18, 20:19, 20:14, 12:28)