EBL: emocjonujące derby Trójmiasta dla Asseco Arki

• Data publikacji: 20.09.2020, 21:20

Wiele emocji do ostatnich sekund dostarczyły derby Trójmiasta. Asseco Arka Gdynia wygrała w Ergo Arenie 78:73 z Treflem Sopot. W drugim dzisiejszym meczu Polskiej Ligi Koszykówki GTK Gliwice pokonało PGE Spójnię Stargard.

Mecze derbowe zawsze stanowią dodatkowe emocje dla kibiców. Derby Trójmiasta były jednym z ciekawszych spotkań 4. kolejki Energa Basket Ligi. W pierwszej kwarcie Trefl Sopot miał kilka punktów przewagi, ale Asseco Arka Gdynia odrobiła straty i po 10 minutach było 18:18. W kolejnej części meczu gospodarze wygrywali aż 41:30. Przewaga Trefla utrzymywała się do ostatniej kwarty. W niej gospodarze zagrali bardzo słabo, popełniając mnóstwo błędów i przez 10 minut zdobywając tylko 9 punktów. Arka konsekwentnie zbliżała się do rywali, a na 3 minuty przed końcem wyszła na prowadzenie. Potem odpowiedzieli punktami bracia Kolenda, ale Asseco Arka ponownie przejęła prowadzenie. W akcji, która mogła dać Treflowi remis i dogrywkę, Łukasz Kolenda popełnił błąd podwójnego kozłowania. Tym samym zespół z Gdyni wygrał 78:73. Liderem Arki był Krzysztof Szubarga, który zdobył 22 punkty.

Drugie dzisiejsze spotkanie rozegrano w Gliwicach. GTK podejmowało PGE Spójnię Stargard. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż obydwa zespoły powinny liczyć się w walce o play-offy. Już po kilku minutach goście ze Stargardu prowadzili 15:5. Podopieczni Jacka Winnickiego wygrywali do przerwy 39:35. Na początku trzeciej kwarty Daniel Gołębiowski szybko zdobył 7 punktów i to GTK wyszło na prowadzenie. Po kilku minutach gospodarze powiększyli różnicę do ponad 10 punktów. Gliwiczanie nie dali sobie oderwać prowadzenia do końca meczu i wygrali 84:78. To trzeci mecz i trzecie zwycięstwo GTK przed własną publicznością. Spójnia zaś poniosła trzecią porażkę z rzędu. Świetny mecz zagrał Jordon Varnado, który zdobył aż 27 punktów.

Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia 73:78 (18:18, 23:19, 23:20, 9:21)
GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 84:78 (16:23, 19:16, 28:17, 21:22)