NBA: wygrana Lakers, zwycięski rzut Davisa

• Data publikacji: 21.09.2020, 09:30

W drugim meczu finału Konferencji Zachodniej było znacznie więcej emocji niż w pierwszym. Los Angeles Lakers wygrali 105:103 z Denver Nuggets, a zwycięską trójkę w ostatniej sekundzie rzucił Anthony Davis.

Drugie spotkanie, podobnie jak pierwsze rozpoczęło się pod dyktando Los Angeles Lakers. Jeziorowcy w pierwszej kwarcie zdobyli dwucyfrową przewagę, a w trzeciej części gry powiększyli ją do 16 punktów. Tym razem jednak Nuggets wrócili do walki o zwycięstwo. Na 7 minut przed końcem ekipa z Denver objęła prowadzenie. Jednak na 3 minuty przed zakończeniem czwartej kwarty Lakers wyszli na 100:92. Później Nuggets zdobyli 9 punktów z rzędu i doprowadzili do wyrównanej końcówki.

Na 20 sekund przed końcem Nikola Jokić wyprowadził koszykarzy z Denver na prowadzenie 103:102. To jednak Lakers mieli ostatnią akcję w swoich rękach. Rzut Danny'ego Greena na 2 sekundy przed ostatnią syreną zablokował Jamal Murray. Zespół z Miasta Aniołów miał jeszcze wyrzut z autu. Podanie za linię rzutów za trzy dostał Anthony Davis. Zawodnik Lakers trafił wraz z ostatnią syreną i zapewnił zwycięstwo 105:103. Davis zdobył łącznie najwięcej punktów w całym meczu - 31 punktów. Jedno oczko mniej rzucił Nikola Jokić. Double-double (26 pkt. i 11 zbiórek) zanotował LeBron James.

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 105:103 (29:21, 31:29, 22:28, 23:25)