EBL: zdecydowane zwycięstwo Stelmetu w meczu niepokonanych

• Data publikacji: 21.09.2020, 20:07

Czwarta kolejka Polskiej Ligi Koszykówki zakończyła się w Zielonej Górze, gdzie spotkały się drużyny, które w tym sezonie nie miały jeszcze na swoim koncie porażki. Stelmet pewnie wygrał 92:72 z Kingiem Szczecin.

King wygrał w tym sezonie trzy spotkania, ale z zespołami, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa. W Zielonej Górze szczecinian czekał prawdziwy test, gdyż Stelmet podczas wygranych czterech meczów prezentował się imponująco. Najpierw goście prowadzili 4:0, ale mistrzowie Polski szybko wyszli na 5:4. Od tego momentu nie oddali już prowadzenia do samego końca. Przewaga Stelmetu była widoczna w każdym aspekcie gry. Gospodarze byli niezwykle skuteczni, a ich agresywna obrona zmuszała zawodników Kinga do strat i niecelnych rzutów. Goście rzucili pierwszą celną trójkę tuż przed przerwą, po 13 nieudanych rzutach zza linii 6,75.

Zielonogórzanie pewnie powiększyli przewagę i po 20 minutach prowadzili już 49:30. Po zmianie stron podopieczni Żana Tabaka kontrolowali sytuację na placu gry. Przewaga około 20 punktów utrzymała się do ostatniej syreny. Zespół ze Szczecina wygrał ostatnią kwartę, ale ostatecznie przegrał aż 72:92. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był powracający po kontuzji Cecil Williams, który grając w masce ochronnej, zdobył 24 punkty. Skrzydłowy Stelmetu trafił 9 na 11 rzutów z gry. Dla Kinga 20 punktów rzucił Thomas Davis.

Stelmet Zielona Góra - King Szczecin 92:72 (27:15, 22:15, 21:15, 22:27)