NBA: Denver Nuggets wracają do gry

• Data publikacji: 23.09.2020, 09:20

Denver Nuggets odrobili część strat w finale Konferencji Zachodniej. W trzecim meczu serii wygrali z Los Angeles Lakers 114:106.

Los Angeles Lakers mogli dzisiaj już wyjść na prowadzenie 3:0 w finale. Jednak poprzednie serie z udziałem Denver Nuggets pokazały, że zespół z Kolorado będzie grać do końca. Już w drugiej kwarcie Nuggets wypracowali kilkanaście punktów przewagi, którą utrzymywali przez dłuższy czas. Jednak LeBron James i spółka w czwartej kwarcie zbliżyli się do rywali nawet na jedno posiadanie - 98:101. Ostatecznie drużyna z Denver nie oddała prowadzenia do końca i wygrała 114:106.

Tym samym w serii jest 2:1 dla Los Angeles Lakers. Jeziorowcy nie odnieśli trzeciej wygranej pomimo świetnej gry LeBrona Jamesa, który zanotował triple-double (30 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst). Anthony Davis rzucił 27 punktów. W ekipie Nuggets Jamal Murray zdobył 28 punktów i miał 12 asyst. Najlepszy mecz w play-offach w karierze zagrał Jeremi Grant, który rzucił 26 punktów.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 114:106 (29:27, 34:26, 30:22, 21:31) 2:1 w serii dla LAL