EBL: Legia wysoko wygrywa z Polskim Cukrem

• Data publikacji: 23.09.2020, 22:00

Legia Warszawa pokonała w meczu Energa Basket Ligi drużynę Polskiego Cukru Toruń aż - 84:64. Dla torunian była to kolejna z rzędu porażka w tym sezonie ligowym.

Stołeczna Legia pokonała u siebie Polski Cukier Toruń różnicą aż dwudziestu punktów. Początek spotkania wcale na to nie wskazywał, gdyż gra była bardzo wyrównana, a minimalnie prowadzili po pierwszej kwarcie torunianie - 21:19. Gospodarze ruszyli jednak do odrabiania strat i szybko zniwelowali tę przewagę rywali, samemu wychodząc na prowadzenie do przerwy - 40:37. Trzecia odsłona była wręcz popisem gry w wykonaniu warszawian, którzy rozbili rywali - 21:10, a w ostatniej kwarcie przypieczętowali tylko swoje wysokie zwycięstwo - 84:64. Najskuteczniejszy był autor 21 punktów Justin Bibbins, ale wtórował mu świetny Michał Sokołowski - 18 punktów.

Legia Warszawa 84:64 Polski Cukier Toruń (19:21, 21:16, 21:10, 23:17)

Legia Warszawa: Justin Bibbins 21, Benjamin Didier-Urbaniak 1, Jakub Karolak 11, Michał Sokołowski 18, Grzegorz Kulka 5, Adam Linowski 1, Mateusz Konopatzki 2, Jamel Morris 8, Grzegorz Kamiński 3, Earl Watson 7, Dariusz Wyka 7, Przemysław Kuźkow

Polski Cukier Toruń: Marcin Wieluński 2, Donovan Jackson 1, Obie Trotter 8, Carlton Bragg Jr. 6, Bartosz Diduszko 9, Keyshawn Woods 16, Aleksander Perka 7, Damian Kulig 15, Jakub Kondraciuk, Michał Samsonowicz