EHF Liga Mistrzów: zwycięstwo Flensburga w Paryżu

• Data publikacji: 24.09.2020, 22:10

Zakończyła się druga kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W meczu tygodnia SG Flensburg-Handewitt wygrał 29:28 z Paris Saint-Germain.

Grupa A

W Kielcach Łomża Vive spotkała się z poważnie osłabionym Pickiem Szeged. Polski zespół sięgnął po zwycięstwo, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Najciekawiej w grupie A zapowiadał się mecz w Paryżu. Paris Saint-Germain dopiero rozpoczęło grę w Lidze Mistrzów, gdyż jego spotkanie z Pickiem zostało przełożone. SG Flensburg-Handewitt wygrał u siebie z Łomżą Vive Kielce. Przebieg meczów we Flens Arena oraz w stolicy Francji miał podobny przebieg. Wikingowie przez większą część gry przegrywali, a w końcówce odrobili znaczną stratę. Ta w meczu z PSG była jeszcze większa niż tydzień temu. Podopieczni Maika Machulli przegrywali maksymalnie pięcioma bramkami i to nawet w 38. minucie - 18:23. Gospodarze stracili koncentrację, a przewaga zaczęła topnieć. Aż na 10 minut przed końcem goście z Niemiec objęli prowadzenie. Ostatecznie Flensburg wygrał 29:28, a zwycięską bramkę na minutę przed końcem zdobył Jim Gottfridsson. Ważne interwencje w decydujących momentach zanotował Benjamin Burić. Kamil Syprzak zdobył 2 gole dla zespołu z Paryża.

FC Porto podniosło się po porażce z Elverum. Mistrzowie Portugalii wygrali 27:25 z Mieszkowem Brześć. Dziewięć bramek dla gości zdobył Marko Panić. Paweł Paczkowski oddał rzut, po którym nie zanotował trafienia. Czwarty mecz w tej grupie pomiędzy Vardarem i Elverum został przełożony z powodu zasad związanych z pandemią w Norwegii.

Łomża Vive Kielce - Pick Szeged 26:23 (12:7)
Paris Saint-Germain - SG Flensburg-Handewitt 28:29 (18:14)
FC Porto - Mieszkow Brześć 27:25 (12:9)
Vardar Skopje - Elverum Handball (przełożony)

Grupa B

W Kilonii THW dość niespodziewanie przegrał z HBC Nantes. Sama porażka Zebr nie jest wielkim zaskoczeniem, ale jej duże rozmiary. Fenomenalnie w bramce francuskiej drużyny prezentował się Emil Nielsen. Jego koledzy z zespołu nie omieszkali wykorzystywać szans, które nadarzyły się dzięki interwencjom bramkarza. Nantes wygrało aż 35:27. W innych meczach zdecydowanie wygrali faworyci: FC Barcelona, Aalborg Handbold i Telekom Veszprem. Dla tych zespołów to drugie zwycięstwa w sezonie.

Aalborg Handbold - Motor Zaporoże 38:29 (17:13)
THW Kiel - HBC Nantes 27:35 (12:15)
Telekom Veszprem - PPD Zagrzeb 37:25 (18:12)
FC Barcelona - Celje Pivovarna Lasko 42:28 (21:14)