Siatkówka – Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel w ll rundzie eliminacji!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 24.09.2020, 19:16

Po kolejnym bardzo dobrym spotkaniu siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z holenderskim Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0. Dzięki drugiemu zwycięstwu w turnieju podopieczni Luke'a Reynoldsa awansowali do ll rundy eliminacji siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Faworytami starcia byli jastrzębianie, którzy w pierwszym spotkaniu turnieju wygrali 3:0 z białoruskim Stroitiel Mińsk. Także w rodzimej PlusLidze "Pomarańczowi" prezentują się bardzo dobrze. W minionej kolejce pokonali na własnym parkiecie Asseco Resovię Rzeszów 3:0, nie dając rzeszowianom szans na zdobycie przynajmniej jednego seta.

Zespół z Holandii nie zamierzał dać jednak łatwo odebrać sobie możliwości występu w Champions League. Pewności siebie dodało im zwycięstwo ze wspomnianą wcześniej ekipą Stroitielu. Białorusini w dwóch setach nie zdołali przekroczyć bariery dwudziestu punktów, a bohaterem spotkania w zespole Dynamo stał się Sjoerd Hoogendoorn.

W pierwszej partii od początku dominowali gospodarze, którzy po mocnych serwisach Mohameda Al Hachdadiego i wykorzystanych kontratakach szybko odskoczyli na 6:3. Holendrzy wciąż mieli problemy z dokładnym przyjęciem, a co za tym idzie skonstruowaniem skutecznej akcji. Bardzo często nadziewali się na szczelny blok jastrzębian. Podopieczni trenera Reynoldsa powiększyli przewagę na 14:7 po „czapie" Rafała Szymury. Choć rywale odrobili część strat – 18:14, polski zespół grał za dobrze i do samego końca nie pozwolił siatkarzom Dynama wyrównać. Seta zakończył skuteczny atak Szymury na 25:20.

Początek drugiej odsłony był znacznie bardziej wyrównany. Gra długo toczyła się punkt za punkt, a jastrzębianie objęli prowadzenie dopiero na półmetku. Przy stanie 14:13 w polu zagrywki pojawił się Szymura, który serią znakomitych serwisów maksymalnie utrudnił rywalom przyjęcie. Dzięki temu gospodarze odskoczyli na 19:13. Siatkarze z Apeldoorn zaczęli popełniać proste błędy, które jeszcze bardziej powiększyły dystans między zespołami. Ostatecznie to „Pomarańczowi" wygrali 25:16 po precyzyjnym ataku Al Hachdadiego.

Ostatnia partia przypominała poprzednią. Holendrzy na początku nawet objęli prowadzenie – 6:4, ale z czasem jastrzębianie zdominowali rywali. Ponownie decydująca okazała się zagrywka. Przeciwników „punktowali” odpowiednio Al Hachdadi, Lovati oraz Szymura. Ci sami zawodnicy świetnie spisywali się także w ataku i pewnie wykorzystywali kontry. W efekcie jastrzębianie wygrali bardzo pewnie 25:17 i tym samym awansowali do drugiej rundy eliminacji.

Jastrzębski Węgiel – Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

MVP: Rafał Szymura