EBL: Enea Astoria Bydgoszcz z pierwszym zwycięstwem

• Data publikacji: 24.09.2020, 22:00

Dzisiaj rozegrano aż trzy spotkania Energa Basket Ligi. W jednym z nich Enea Astoria Bydgoszcz sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Enea Astoria Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza w tym sezonie jeszcze nie wygrały, więc siłą rzeczy w bezpośrednim starciu któryś z zespołów musiał odnieść premierowe zwycięstwo w sezonie. Mecz w Bydgoszczy lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 11:2. Przez dłuższy czas Astoria utrzymywała kilkupunktową przewagę. W połowie trzeciej kwarty MKS doprowadził do remisu 51:51. Gospodarze ponownie odskoczyli i dzięki dobrej ostatniej kwarcie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Spotkanie zakończyło się wynikiem 90:78. W końcówce gościom z Dąbrowy Górniczej nie mógł pomóc Sacha Killeya-Jones. Podkoszowy MKS-u zdobył 22 punkty, ale na niecałe 8 minut przed końcem musiał opuścić plac gry po piątym faulu.

Kolejny dzisiejszy mecz rozegrano we wrocławskiej Hali Orbita. WKS Śląsk podejmował Asseco Arkę Gdynia. W pierwszej kwarcie dominowali gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili 24:10. Sytuacja na boisku jednak błyskawicznie się zmieniła i na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy to Arka wygrywała. Do przerwy 42:40 prowadził jednak Śląsk. W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie wywalczyła zwycięstwa w podstawowym czasie gry. Po 40 minutach był remis 74:74. Dogrywka miała bardzo niespodziewany przebieg, bo Arka nie zdobyła w niej żadnego punktu, a straciła 11. Tym samym Śląsk zwyciężył przed własną publicznością. Najwięcej - 25 - punktów rzucił Garett Nevels.

Trefl Sopot podniósł się po porażce w derbach Trójmiasta. Sopocianie pewnie wygrali z Polpharmą Starogard Gdański. Goście byli w stanie toczyć wyrównaną walkę jedynie przez pierwszych pięć minut. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 29:16. W kolejnej odsłonie gry przewaga Trefla wzrosła do ponad 20 oczek. Ostatecznie zespół z Sopotu wygrał 110:76. Najlepszą zdobycz punktową - 17 - zanotował Dominik Olejniczak.

Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 90:78 (21:13, 18:22, 24:22, 27:21)
WKS Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia 85:74 (24:10, 18:30, 20:20, 12:14, 11:0)
Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 110:76 (29:16, 25:17, 29:24, 27:19)