El. Ligi Europy: słaba gra, ale pewna wygrana Legii Warszawa

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 24.09.2020, 22:20

Legia Warszawa pokonała FK Dritę 2:0 (2:0) w meczu III rundy eliminacji do Ligi Europy. Zwycięskie gole dla mistrzów Polski zdobyli Paweł Wszołek i Thomas Pekhart.

Legia od początku przejęła inicjatywę i bardzo długo utrzymywała się przy piłce. Trzeba jednak przyznać, że długo mistrzowie Kosowa nie mieli większych problemów z powstrzymaniem wolnych ataków podopiecznych Czesława Michniewicza. Można powiedzieć, że styl Legii zbyt wiele się nie zmienił. Wciąż było to mało kreacyjne rozgrywanie piłki w środku pola, zagranie na skrzydło i wrzutka w pole karne na wysokiego Pekharta. Mimo to, w 24. minucie "Wojskowi" wyszli na prowadzenie. Dobrą wrzutką popisał się Filip Mladenović, Paweł Wszołek wyprzedził na krótkim dystansie swojego przeciwnika i strzałem głową pokonał Maloku. Ten gol jeszcze bardziej uspokoił grę, a kiedy tuż przed przerwą Legia podwyższyła prowadzenie stało się jasne, że awansuje do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy. Strzelcem bramki okazał się Thomas Pekhart, wykorzystując dokładną centrę Mladenovicia.

Kibice Legii Warszawa mogli liczyć, że ich pupile przycisną w drugiej połowie, zdominują rywala i nastrzelają kilka goli. Nic takiego się nie wydarzyło. Gospodarze nie imponowali w żadnym aspekcie piłkarskiego rzemiosło, rzadko zagrażając bramce gości. Co gorsza, próbowała odgryzać się Drita. Kosowanie stworzyli sobie nawet jedną niezłą sytuację w końcówce, lecz Artur Boruc wybronił sytuację sam na sam. Jeśli chodzi o Legię, najbliżej strzelenia trzeciego gola był Jose Kante, lecz minimalnie przestrzelił po wrzutce Bartosza Kapustki. Na boisku działo się więc niewiele, co może martwić Czesława Michniewicza i jego sztab. Legia miała obowiązek wypaść dużo lepiej na tle tak słabego rywala.

Mistrzowie Polski batalię o Ligę Europy zakończą za tydzień. Ich rywalem będzie Karabach Agdam z Azerbejdżanu. Warszawianie będą musieli zagrać o wiele lepiej, jeśli marzą o awansie do fazy grupowej tych rozgrywek.

Legia Warszawa - FK Drita 2:0 (2:0)

Bramki: 24' Wszołek, 43' Pekhart
Legia Warszawa: Boruc – Mladenović, Jędrzejczyk, Wieteska, Juranović, Karbownik, Slisz, Luquinhas (68' Kapustka), Valencia (63' Gwilia), Pekhart (72' Kante), Wszołek
FK Drita: Maloku – Brdarovski (66' Vucaj), Gerbeshi, Cuculi, Blakcori, Shabani, Namani, Ajzera, Fazilu, Shabani, Rexha (56' Hashimusa)

Żółte kartki: Wieteska, Wszołek - Namani, Hashimusa

Sędziował: Halis Ozkahya (Turcja)