NBA: Los Angeles Lakers prowadzą 3:1

• Data publikacji: 25.09.2020, 08:40

Los Angeles Lakers wygrali 114:108 z Denver Nuggets w czwartym meczu finału Konferencji Zachodniej. Lakers prowadzą 3:1 w serii i są o krok od awansu.

Denver Nuggets po dwóch porażkach w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w finale. Jednak ich sytuacja i tak nie wyglądała najlepiej. Dlatego też celowali w zwycięstwo w czwartym meczu serii. Nuggets prowadzili jedynie w pierwszych minutach spotkania. Przez zdecydowaną większość czasu gry z przodu byli Lakers. Mieli oni fragmentami dwucyfrową przewagę, która kilkukrotnie topniała, ale Jeziorowcy ją odbudowywali. Na początku czwartej kwarty koszykarze z Miasta Aniołów prowadzili jedynie 87:86, ale ostatecznie triumfowali 114:108.

Dzisiejsza wygrana stawia Los Angeles Lakers w dobrej sytuacji, a Denver Nuggets pod ścianą. Zespół z Kolorado doskonale wie, że nie jest to sytuacja bez wyjścia, bo w tegorocznych play-offach już dwukrotnie wyszedł ze stanu 1:3. W dzisiejszym meczu najwięcej punktów - 34 - zdobył Anthony Davis. Najskuteczniejszym graczem Nuggets był Jamal Murray, który rzucił 32 punkty.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 108:114 (30:37, 25:23, 29:27, 24:27) 3:1 w serii dla LAL

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.