Liga ACB: drużyna Adama Waczyńskiego gorsza od Barcelony

• Data publikacji: 26.09.2020, 09:05

Hiszpańska liga koszykarska rozgrywana jest w bardzo szybkim tempie. W środku tygodnia rozegrano drugą kolejkę. W jednym z meczów Unicaja Malaga przegrała 70:79 z Barceloną.

W terminarzu Unicajy Malaga na początku znalazły się mecze z zespołami z Katalonii. Po porażce z Joventutem Badalona ekipa z Andaluzja zmierzyła się z Barceloną. W pierwszej połowie Unicaja radziła sobie bardzo dobrze w starciu z faworytem. Do przerwy zespół Adama Waczyńskiego prowadził 38:32. Druga połowa należała do Barcelony. Goście przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i wygrali 79:70. Aż 24 punkty dla wicemistrzów Hiszpanii zdobył Nikola Mirotić. Adam Waczyński grał przez 18,5 minuty i trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty.

Drugą porażkę w sezonie zanotował Retabet Bilbao Basket. Zespół z Kraju Basków przegrał u siebie 70:81 z Iberostarem Teneryfa. Jarosław Zyskowski po raz drugi wyszedł w pierwszej piątce Retabetu i łącznie grał przez 21,5 minuty. Polski koszykarz zdobył 13 punktów. Przegrał także trzeci zespół z reprezentantem naszego kraju. Herbalife Gran Canaria poniosła dotkliwą porażkę - 60:92 - z Heredą San Pablo Burgos. Aleksander Balcerowski pojawił się na parkiecie w trzeciej kwarcie, kiedy mecz był już rozstrzygnięty i zdobył 3 punkty (w tym jeden z rzutu wolnego). Po dwa zwycięstwa do tej pory odniosły: Barcelona, Baskonia, Monbus Obradoiro, Iberostar Teneryfa, Real Madryt i Joventut Badalona.