EBL: wygrana Kinga w Stargardzie

• Data publikacji: 25.09.2020, 22:25

Za nami kolejny mecz 5. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. King Szczecin wygrał na wyjeździe 72:64 z PGE Spójnią Stargard.

W piątkowym meczu piątej kolejki Energa Basket Ligi zmierzyły się PGE Spójnia Stargard i King Szczecin. Gospodarze ostatnio przegrali trzy mecze z rzędu. Goście po serii zwycięstw z niezbyt wymagającymi rywalami, dostali lekcję koszykówki od Stelmetu Zielona Góra. Zespoły ze Stargardu i Szczecina typowane są do walki o fazę play-off. Zespół gości grał bez Clevelanda Melvina, ale za to z debiutującym Michaelem Fakuade. Pierwszy mecz w lidze zagrał wracający do Spójni Raymond Cowels.

Na początku wynik meczu oscylował w okolicach remisu. Z biegiem czasu King wypracował kilka punktów przewagi, ale nie była ona bezpieczna. Pod koniec drugiej kwarty po trójce Thomasa Davisa i akcji 2+1 Michaela Fakuade goście wyszli na prowadzenie 43:32. Przed ostatnią kwartą szczecinianie prowadzili 61:51. Przez pięć minut i 15 sekund od początku czwartej kwarty King nie zdobył punktów. PGE Spójnia nie potrafiła z tego skorzystać, bo w tym czasie trafiła jedynie 3 rzuty wolne.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 72:64 Kinga Szczecin, który utrzymuje się w czołówce tabeli. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Mateusz Zębski, który z 14 punktami i 10 zbiórkami zanotował double-double. W ekipie Spójni najwięcej - 13 - punktów zdobył Raymond Cowels.

PGE Spójnia Stargard - King Szczecin 64:72 (20:19, 16:26, 15:16, 13:11)