VTB: porażka Stelmetu w Krasnodarze

• Data publikacji: 26.09.2020, 17:00

Stelmet Zielona Góra przegrał swoje drugie spotkanie w lidze VTB. Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe 76:83 z Lokomotiwem Kubań Krasnodar.

Kilka dni po wyrównanej, ale przegranej walce z Zenitem Sankt Petersburg, Stelmet Zielona Góra zmierzył się w Krasnodarze z Lokomotiwem Kubań. Podobnie jak w Sankt Petersburgu, na początku meczu Stelmet utrzymywał kontakt wynikowy z rosyjską drużyną. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 22:20. Druga część gry należała do Lokomotiwu, który wypracował dwucyfrową przewagę. W trzeciej kwarcie zielonogórzanie odrobili część strat. Po rzucie za trzy Janisa Berzinsa było tylko 51:54. Niestety, przez ostatnie trzy minuty trzeciej odsłony gry Lokomotiw zdobył 10 punktów bez straty żadnego.

W czwartej kwarcie Stelmet trzykrotnie, w tym w ostatniej minucie, dogonił rywali na różnicę 5 punktów. Jednak Lokomotiw nie dał sobie odebrać zwycięstwa i wygrał 83:76. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Alan Williams, który zdobył 20 punktów. Dwa punkty mniej dla Stelmetu rzucił Janis Berzins.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet Zielona Góra 83:76 (20:22, 23:12, 21:17, 19:25)

Do dużej niespodzianki doszło we wcześniejszym sobotnim meczu. CSKA Moskwa miała dużą przewagę nad Parmą Perm. Ostatnią kwartę CSKA rozpoczęło z 20-punktowym zapasem. Jednak Parma dogoniła faworyzowanego rywala, a Maksim Grigorjew w ostatnich sekundach trafił rzut za trzy punkty na zwycięstwo. Zenit St. Petersburg nie bez problemów wygrał 91:83 z zespołem z Kalevu. Do wygranej Zenitu przyczynił się Mateusz Ponitka, który zdobył 13 punktów.

CSKA Moskwa - Parma Perm 95:97 (26:25, 29:19, 26:17, 14:36)
Zenit St. Petersburg - Kalev 91:83 (21:23, 25:18, 18:22, 27:20)