PlusLiga: łatwe zwycięstwo Aluronu w Olsztynie

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.09.2020, 19:36

Aluron CMC Warta Zawiercie po szybkim meczu pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Po pierwszym zaciętym secie zawiercianie zdominowali rywali i tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Daniela Castellaniego musieli natomiast po raz trzeci znieść gorycz porażki.

Początek meczu nie zwiastował ostatecznego wyniku. Po kapitalnej serii potężnych zagrywek Damiana Schulza to gospodarze objęli wysokie – bo aż 7-punktowe prowadzenie 8:1. Z czasem siatkarze ze Śląska złapali właściwy rytm i ustabilizowali linię przyjęcia. Po kilku wykorzystanych kontratakach podopieczni Igora Kolakovicia zdołali zmniejszyć stratę - 12:8. Gospodarze natomiast zaczęli popełniać błędy, a w ataku nie potrafili przedrzeć się przez wysoki blok zawiercian. W efekcie przeciwnicy zmienili ich na prowadzeniu, a w końcówce zachowali więcej zimnej krwi. Ostatecznie to „Jurajscy rycerze" wygrali 25:23.

Po świetnej końcówce poprzedniej partii zawiercianie kontynuowali niemal bezbłędną grę Uskrzydleni zwycięstwem szybko wypracowali sobie przewagę dzięki wykorzystanym kontrom – 9:3. Kolejny fenomenalny mecz zaliczyli Mateusz Malinowski oraz Piotr Orczyk, którzy brylowali na skrzydłach. Podopieczni Daniela Castellaniego nie potrafili zagrozić rywalom żadnym elementem gry, a ich pierwsze ataki były regularnie wybraniane przez libero Aluronu. W efekcie druga odsłona zakończyła się zaledwie po 21. minutach gry zwycięstwem gości – 25:18.

„Jurajscy rycerze" dominowali także w ostatniej partii, w której dodatkowo zafunkcjonowała potężna zagrywka siatkarzy Aluronu. Olsztynianie mieli ogromne problemy z przyjęciem serwisów Mateusza Malinowskiego oraz Maximiliano Cavanny. Set zakończył się pogromem 25:16 w kolejne 21 minut.

Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 18:25, 16:25)

MVP: Maximiliano Cavanna