NBA: Los Angeles Lakers najlepsi na Zachodzie

• Data publikacji: 27.09.2020, 09:37

Los Angeles Lakers wygrali 117:107 z Denver Nuggets w piątym meczu finału Konferencji Zachodniej. Lakers triumfowali 4:1 w serii i po raz pierwszy od 2010 roku awansowali do wielkiego finału ligi NBA.

Przed dzisiejszym meczem Los Angeles Lakers prowadzili 3:1 w serii i byli bardzo blisko zwycięstwa w konferencji i awansu do finału całej ligi. Denver Nuggets we wcześniejszych rundach wychodzili z sytuacji 1:3, ale Lakers okazali się zbyt mocni dla zespołu z Kolorado. Nuggets prowadzili jedynie na początku meczu. Ich najwyższe prowadzenie wynosiło 12:7. Później kontrolę nad meczem przejęła drużyna z Los Angeles. W drugiej kwarcie różnica wzrosła do dwucyfrowych rozmiarów.

Wydawało się, że wygrana Lakers jest już niezagrożona. Jednak w trzeciej części meczu Nuggets odrobili straty i wyrównali na 84:84. Czwartą kwartę Lakers wygrali 30:23 i tym samym przypieczętowali awans do wielkiego finału. Mecz zakończył się rezultatem 117:107, a cała seria wynikiem 4:1. Triple-double zanotował LeBron James, który do świetnej zdobyczy 38 punktów dorzucił 16 zbiórek i 10 asyst. Anthony Davis rzucił 27 punktów. Lakers czekają już na rywala. W finale Konferencji Wschodniej Miami Heat prowadzą 3:2 z Boston Celtics.

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 117:107 (33:30, 28:21, 26:33, 30:23) 4:1 w serii i awans LAL