PGNiG Superliga kobiet: trzecie zwycięstwo MKS-u Perły Lublin

• Data publikacji: 27.09.2020, 17:26

Rozegrana została 3. kolejka PGNiG Superligi kobiet. MKS Perła Lublin wygrała na wyjeździe z KPR Gminami Kobierzyce i sięgnęła po trzecie zwycięstwo w sezonie.

Kolejka rozpoczęła się w Kobierzycach, gdzie KPR Gminy zmierzyły się z MKS-em Perłą Lublin. Gospodynie postawiły się faworytkom w pierwszej połowie. W 26. minucie KPR wyszedł na prowadzenie 13:10. Do przerwy było 14:13 dla ekipa z Kobierzyc. Po zmianie stron widoczna była już przewaga MKS-u. Mistrzynie Polski wypracowała niedużą przewagę, ale bezpiecznie utrzymały ją do samego końca. Podopieczne Kima Rasmussena zwyciężyły 28:24. Najskuteczniejsza była Jacqueline Anastacio, która zdobyła 8 bramek. Zespół z Lublina jako jedyny ma na swoim koncie komplet zwycięstw. KPR wygrał tylko raz, a przegrał dwukrotnie.

Niezwykle ciekawy mecz został rozegrany w Elblągu. Start prowadził przez większą część meczu z Zagłębiem Lubin, ale po 60 minutach był remis 25:25. W rozstrzygającej serii rzutów karnych ekipa gości wygrała 5:4. Zagłębie po raz kolejny w tym sezonie pokazało, że nie jest jeszcze w najwyższej formie. Start Elbląg poniósł pierwszą porażkę i w tabeli jest drugi. Lubinianki plasują się na 3. pozycji.