ACB: osiem punktów Zyskowskiego w meczu z Barceloną

• Data publikacji: 27.09.2020, 22:05

W weekend rozegrano trzecią kolejkę koszykarskiej ligi hiszpańskiej. Retabet Bilbao Basket przegrał z Barceloną, a Jarosław Zyskowski zdobył 8 punktów.

Retabet Bilbao Basket toczył wyrównany bój z Barceloną jedynie w pierwszej kwarcie, po której Katalończycy prowadzili 18:17. Później w Palau Blaugrana dominowali już gospodarze. Barcelona ostatecznie pewnie wygrała 82:64. Kolejny dobry mecz w najlepszej europejskiej lidze rozegrał Jarosław Zyskowski. Koszykarz Retabetu zdobył 8 punktów w niecałe 24 minuty gry. Barcelona wygrała dzisiaj trzeci mecz w sezonie, a zespół z Bilbao przegrał po raz trzeci.

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie zagrała w Andorze z MoraBanciem. Pomimo słabej gry na początku Unicaja odrobiła straty do rywali. MoraBanc ponownie odskoczył w trzeciej kwarcie, ale Unicaja zdołała doprowadzić do wyrównanej końcówki, po której wygrała 81:78. Bohaterami zespołu z Malagi byli: zdobywca 20 punktów Dario Brizuela, zdobywca 18 punktów - w tym ważnej trójki w końcówce - Francis Alonso oraz 16-letni debiutant Yannick Nzosa, który rzucił 10 punktów. Adam Waczyński trafił tylko jeden rzut za trzy punkty w 13,5 minuty gry. Niestety, Polak zakończył udział w meczu już na początku trzeciej kwarty. Waczyński popełnił dwa faule techniczne, które jednak można było mocno kwestionować.

Mnóstwo emocji było w Murcji. UCAM prowadził z Iberostarem Teneryfa już różnicą 24 punktów. W ostatniej kwarcie goście zagrali fenomenalnie, zdobywając aż 43 punkty. Jest to rekord w liczbie zdobytych punktów w jednej ćwiartce w historii ligi ACB. Iberostar odrobił stratę i wygrał po rzucie w ostatniej sekundzie niepilnowanego pod koszem Sasu Salina. Do końca toczyła się też walka o zwycięstwo w meczu Movistar Estudiantes z TD Systems Baskonia. Mistrzowie kraju musieli gonić, a zwycięstwo dopiero w ostatniej akcji zapewnił im Pierra Henry.

Joventut Badalona zmierzył się z Realem Madryt w meczu najwyżej sklasyfikowanych drużyn po dwóch kolejkach. Real rozgromił Joventut, wygrywając 87:64. W innym spotkaniu, Herbalife Gran Canaria w pierwszej połowie prowadził dość wyraźnie z Casademontem Saragossą. Po zmianie stron sytuacja się odwróciło i skuteczni za trzy punkty zawodnicy z Saragossy wygrali 88:71. Aleksander Balcerowski (Herbalife) zagrał w drugiej kwarcie przez 4,5 minuty, ale nie zdobył punktu.