EBL: wygrana HydroTrucku Radom, Polski Cukier nadal bez zwycięstwa

• Data publikacji: 27.09.2020, 19:33

HydroTruck Radom wygrał przed własną publicznością z Polskim Cukrem Toruń na zakończenie 5. kolejki Energa Basket Ligi. Zespół z Torunia poniósł już piątą porażkę w sezonie.

W ostatnim meczu 5. serii gier spotkały się zespoły z dolnej części ligowej tabeli. Drużyny z Radomia i Torunia widziały dużą szansę na odniesienie zwycięstwa. Na parkiecie lepsi byli gracze HydroTrucku, którzy pod koniec pierwszej kwarty od stanu 10:10 zdobyli 11 punktów z rzędu. Polski Cukier grał mało zespołowo w ataku, a indywidualne akcje rzadko przynosiły sukces. W drugiej kwarcie gospodarze mieli nawet dwa razy więcej zdobytych punktów - 28:14. Później różnica utrzymywała się w granicy 10 punktów. Do przerwy zespół Roberta Witki prowadził 47:36.

W trzeciej kwarcie torunianie zmniejszyli stratę do pięciu punktów - 56:51. Jednak do końca tej części goście rzucili tylko 8 punktów przy 22 oczkach rywali. Tym samym HydroTruck, z przewagą 20 punktów był o krok od zwycięstwa. W ostatniej kwarcie gospodarze nie mieli problemów z utrzymaniem wysokiego prowadzenia. Wygrywając 99:80, zespół z Radomia sięgnął po drugą wygraną w sezonie. Nadal bez zwycięstwa jest Polski Cukier, który nawet po wzmocnieniach wygląda dość słabo. Torunianom nie mógł pomóc z powodu kontuzji Aaron Cel. Najlepszym zawodnikiem meczu był Nick Neal, który zdobył aż 34 punkty.

HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń 99:80 (23:12, 24:24, 26:18, 26:26)