NBA: Miami Heat w wielkim finale

• Data publikacji: 28.09.2020, 09:30

Znamy finalistów ligi NBA. Miami Heat wygrali 125:113 z Boston Celtics w szóstym meczu finału Konferencji Wschodniej. W serii Heat triumfowali 4:2.

Miami Heat przystępowali do dzisiejszego meczu z prowadzeniem 3:2. Szóste spotkanie w serii rozpoczęło się od wyniku 6:0 dla Heat. Przez większą część gry zespół z Miami prowadził, ale różnica nie wynosiła nawet 10 punktów. Boston Celtics także nie byli w stanie przechylić szali na swoją korzyść. O wszystkim zdecydowała ostatnia kwarta, przed którą Heat wygrywali 88:86. Na początku czwartej odsłony Celtics zdobyli nawet 6 punktów przewagi, którą szybko stracili. Decydujące okazało się kilka minut, kiedy koszykarze z Miami od stanu 100:100 wyszli na 116:102. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 125:113.

Liderem Miami Heat był Bam Adebayo. Podkoszowy zdobył 32 punkty i zanotował 14 zbiórek. Jimmy Butler rzucił 22 punkty. W serii Heat triumfowali 4:2 i w wielkim finale zmierzą się z Los Angeles Lakers. Ekipa z Miasta Aniołów pokonała Denver Nuggets.

Miami Heat - Boston Celtics 125:113 (33:27, 29:33, 26:26, 37:27) 4:2 w serii dla Heat i awans