EBL: Legia lepsza od Spójni po ciekawym meczu

• Data publikacji: 29.09.2020, 21:41

W środku tygodnia rozgrywana jest 6. kolejka Polskiej Ligi Koszykówki. Dzisiaj rozegrano aż cztery spotkania. W jednym z nich Legia Warszawa wygrała z PGE Spójnią Stargard.

Jedno z dzisiejszych spotkań rozegrano na Bemowie. Legia, która plasuje się w czołówce tabeli, podejmowała PGE Spójnię, która przegrała cztery ostatnie mecze. Początek meczu był wyrównany, ale w drugiej kwarcie Legia odskoczyła na 10 punktów - 25:15. Od tego stanu goście zanotowali serię 12:0 i to oni wyszli na prowadzenie. Do przerwy było 30:27 dla Spójni. Trzecia kwarta należała do Legii, która wygrała tę część gry 34:20. To jednak nie oznaczało pewnego zwycięstwa. Zespół ze Stargardu walczył do samego końca, ale ostatecznie przegrał 73:77. W końcówce Spójnia miała akcję na dogrywkę, ale bardzo źle rozegrał ją Raymond Cowels, który nieudanie chciał wymusić faul przy rzucie za trzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Michał Sokołowski, który zdobył 22 punkty. Reprezentant Polski wziął na siebie odpowiedzialność w decydujących momentach gry.

GTK Gliwice nie radzi sobie w tym sezonie w meczach wyjazdowych. Potwierdziło się to dzisiaj w Gdyni. Arka do przerwy wypracowała 19 punktów przewagi. Przez większą część gry gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. W czwartej kwarcie GTK zmniejszyło różnicę nawet do 6 punktów, ale nie dogonili rywali. Asseco Arka wygrała 94:84. Do wysokiej formy wrócił Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 24 punkty.

Trefl Sopot dość pewnie wygrał z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Sopocianie budowali swoją przewagę od pierwszych minut spotkania. W drugiej kwarcie różnica była już dwucyfrowa. Trzecią kwartę Stal wygrała 21:14 i zbliżyła się do podopiecznych Marcina Stefańskiego na 5 punktów. Wydawało się, że może powtórzyć się scenariusz z ostatniego meczu ostrowian ze Startem Lublin. Tak się jednak nie stało. Na ponad 7 minut przed końcem Trefl prowadził tylko 63:61, ale potem rzucił aż 15 punktów z rzędu. Mecz zakończył się wynikiem 82:66. Najskuteczniejszy był Dominik Olejniczak, który zdobył 18 punktów. Podkoszowy gospodarz miał także 11 zbiórek.

Śląsk Wrocław nie dał większych szans Polpharmie Starogard Gdański. Ekipa z Wrocławia już po pierwszej kwarcie prowadziła 23:14. Później różnica była już tylko większa. W końcówce wzrosła nawet do ponad 30 punktów. Ostatecznie Śląsk triumfował 107:75. Fenomenalny mecz zagrał Elijah Stewart, który zdobył 33 punkty. Amerykanin trafił 12 z 13 rzutów z gry.

Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 77:73 (15:15, 12:15, 34:20, 16:23)
Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28)
Trefl Sopot - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 82:66 (24:17, 21:16, 14:21, 23:12)
WKS Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gdański 107:75 (23:14, 31:14, 24:28, 29:19)