El. Ligi Europy EHF: Azoty po raz drugi gorsze od IFK Kristianstad

• Data publikacji: 29.09.2020, 21:05

Szczypiorniści Azotów Puławy przegrali w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej EHF z IFK Kristianstad - 24:22 i pożegnali się z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Po nieznacznej, jednobramkowej porażce w Puławach szczypiorniści Azotów z dużymi nadziejami przystępowali do rewanżowego starcia z IFK Kristianstad. Jednak spotkanie w Szwecji nie było łatwe i Polacy musieli niestety uznać wyższość rywali. Początek był jeszcze w miarę wyrównany i po dziesięciu minutach było - 2:2. Po kwadransie, Szwedzi zaczęli budować przewagę, głównie po prostych błędach graczy z Puław. Po raz kolejny świetnie w bramce IFK spisywał się Espen Christensen i do przerwy było - 12:8.

Po zmianie stron gospodarze powiększyli przewagę do siedmiu trafień. W 47. minucie było już - 21:14 i tylko cud mógł odmienić losy spotkania i dać awans Azotom. Cudu jednak nie było, a sam Michał Jurecki nie był w stanie pokonać rywali. Ostatecznie udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki do wyniku - 24:22.

IFK Kristianstad - Azoty Puławy 24:22 (12:8)

IFK Kristianstad: Christensen, Banke – Halen 6, Nyfjall 4, Gudmundsson 3, Petersen 3, Einarsson 2, Olsson 2, Frend-Ofors 2, Nilsson 1, Ocvirk 1

Azoty Puławy: Zembrzycki – Jurecki 6, Gumiński 6, Szyba 4, Dawydzik 2, Rogulski 2, Akimenko 1, Podsiadło 1, Kowalczyk, Seroka, Adamczuk, Bachko, Łangowski