PlusLiga: wygrana GA ZAKSY w hicie kolejki!

• Data publikacji: 30.09.2020, 20:52

W hitowym starciu siatkarskiej PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała ekipę Jastrzębskiego Węgla - 3:1 i powróciła na fotel lidera rozgrywek.

Niezwykle ciekawie zapowiadało się spotkanie 4. kolejki PlusLigi pomiędzy mistrzem Polski z Kędzierzyna-Koźle a Jastrzębskim Węglem. Gospodarze jak dotąd byli niepokonani i chcieli podtrzymać tę passę i wrócić na fotel lidera. Od samego początku mecz był niezwykle zacięty, a losy pierwszego seta rozstrztgnęły się dopiero w końcówce. Świetnie w ataku spisywał się Kamil Semeniuk, zaś po drugiej stronie siatki kompletnie bezradny był Mohammed Al Hachdadi. Oba zespoły psuły też sporo zagrywek, ale to GA ZAKSA wygrała ostatecznie - 25:20 i objęła prowadzenie.

W drugiej odsłonie lepiej nieco grali jastrzębianie, ale dzięki Łukaszowi Kaczmarkowi gospodarze nie pozwalali rywalom odskoczyć. W końcówce, dzięki asom serwisowym Jurija Gladyra mieliśmy pasjonującą grę na przewagi, z której zwycięsko wyszli goście, triumfując - 29:27, po skutecznym bloku Eemiego Tervaporttiego na Semeniuku.

W kolejnej partii ZAKSA trzymała rywali na pewien dystans, ale ci bardzo mocno się starali dogonić miejscowych. O ponownej wiktorii kędzierzynian zadecydowała bardzo dobra dyspozycja Jakuba Kochanowskiego i niezwykle skuteczne ataki Semeniuka, które dały triumf do 23.

Podopieczni Nikoli Grbicia dążyli do wygranej za trzy punkty. Konsekwentnie ten plan realizowali w secie numer cztery i po raz drugi tego wieczora wygrali w stosunku - 25:20, co ostatecznie zapewniło im wymarzone zwycięstwo - 3:1. Duża w tym zasługa Semeniuka, który został wybrany MVP tego meczu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 Jastrzębski Węgiel (25:20, 27:29, 25:23, 25:20)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Kaczmarek, Kochanowski, Smith, Śliwka, Semeniuk, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kluth

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Biniek, Szymura