EHF Liga Mistrzów: kolejna porażka Paris Saint-Germain

• Data publikacji: 01.10.2020, 22:32

Za nami 3. kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W grupie A Mieszkow Brześć wygrał z Paris Saint-Germain.

Grupa A

Łomża Vive Kielce pewnie wygrała na wyjeździe z Elverum Handball. Więcej TUTAJ Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie w Brześciu między Mieszkowem i Paris Saint-Germain. Spodziewano się, że zespół z Białorusi może postawić się gościom, którzy byli faworytami. Tak też się stało. W 25. minucie Mieszkow objął prowadzenie 15:10. Gospodarze byli skuteczniejszym zespołem i długo utrzymywali kilka bramek przewagi. Jednak w drugiej połowie przydarzył im się przestój i od stanu 21:17 stracili prowadzenie. Ekipa z Brześcia ponownie wypracowała cztery gole różnice. Paryżanie walczyli do samego końca. Na ponad minutę przed końcem Kamil Syprzak trafił na 30:31. Odpowiedział Marko Panić, a w ostatnich sekundach wynik na 31:32 ustalił Mikkel Hansen. Dla Mieszkowa to drugie zwycięstwo, a dla PSG druga porażka w tym sezonie. Kamil Syprzak zdobył cztery bramki na sześć rzutów. Trafienie dla gospodarzy zanotował Paweł Paczkowski.

W grupie A niepokonany nadal jest Flensburg-Handewitt. Wikingowie bez większych problemów pokonali 36:29 FC Porto. Czwarty mecz tej grupy pomiędzy Vardarem i Pickiem Szeged został przełożony. Węgierski zespół nadal zmaga się z koronawirusem i w tym sezonie zmierzył się jedynie z Łomżą Vive Kielce.

Elverum Handball - Łomża Vive Kielce 22:31 (11:18)
Mieszkow Brześć - Paris Saint-Germain 32:31 (19:14)
Flensburg-Handewitt - FC Porto 36:29 (15:12)
Pick Szeged - Vardar Skopje (przełożony)

Grupa B

Mnóstwo emocji do samego końca było w Zagrzebiu. Miejscowy zespół toczył wyrównaną batalię z Aalborg Handbold. O zwycięstwie gości zadecydowała bramka Bustera Juul-Lassena na 27:26 na minutę przed ostatnią syreną. Duńska drużyna ma komplet trzech zwycięstw. W takiej samej sytuacji są Telekom Veszprem i Barcelona. Hiszpański zespół w hicie kolejki grupy B wygrał z HBC Nantes. Bez zwycięstwa są: Motor Zaporoże, PPD Zagrzeb i Celje Pivovarna Lasko.

HBC Nantes - Barcelona 27:35 (15:18)
Celje Pivovarna Lasko - THW Kiel 24:35 (13:16)
PPD Zagrzeb - Aalborg Handbold 26:27 (15:12)
Motor Zaporoże - Telekom Veszprem 34:37 (18:17)